PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349500}

5 centymetrów na sekundę

Byōsoku 5 Centimeter
7,5 17 097
ocen
7,5 10 1 17097
8,0 4
oceny krytyków
5 centymetrów na sekundę
powrót do forum filmu 5 centymetrów na sekundę

nuda, nuda i jeszcze raz nuda. nie miało to praktycznie ładu i składu. Myślałam, że już coś zacznie się dziać, a tu koniec. Nie polecam.
Jedyne co może się spodobać to kreska i precyzja rysunku :) 4/10

ocenił(a) film na 9
psychedelic_gandalf

Nie jest to film rozrywkowy, a przynajmniej nie typowo rozrywkowy. To wszystko, albo to zauważysz i zagłębisz się w przekazie i artystycznej wizji albo nie, wtedy będziesz na próżno oczekiwać czegoś łatwego i dającego czystą frajdę.
Jak masz na to siłę to obejrzyj jeszcze raz, przeanalizuj jeszcze raz historię tego chłopca i 2 dziewczyn. Może zobaczysz coś nowego. ; )

ocenił(a) film na 4
ZupkaChinska

ale ja doskonale rozumiem tą historie, podobają mi się niektóre porównania i metafory, jednak sam film był nudny

psychedelic_gandalf

O, widzę że nie tylko ja tak myślę ;) Również nie polecam - obejrzałam bez żadnych emocji, strasznie się wynudziłam. Ale ostatnie minuty filmu... myślałam że nie wyrobię. Miałam ochotę wywalić głośniki przez okno. Nie rozumiem skąd taka wysoka ocena i zachwyty

psychedelic_gandalf

Co by nie było, to jest produkcja Japończyków a Oni są specyficzni. Żeby zrozumieć niektóre ich przesłania, trzeba by zaznajomić się z ich kulturą i obyczajem. Inaczej można dostać białej gorączki. Częstym fenomenem u nich jest to że, taki przykład: "gdyby mieli taką okazję, to Hitlerkowi który zgładził kilkadziesiąt milionów ludzi, podali by mu rękę, przeprosili za to że tyle się napracował, potem by mu wybaczyli i podali herbatkę z ciasteczkami".

ocenił(a) film na 7
rool72

To bardzo ciekawe... z tego co wiem to jakoś w walce z Amerykanami woleli się sami pozabijać niż iść w niewolę. Samobójcze ataki itp. Wkurza mnie takie tłumaczenie średniego filmu kulturą. Żałosne wręcz.

Mazoch

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Natomiast Twój przykład świadczy o ich honorze wojownika (tylko nie pomyśl że Cię neguję czy pochwalam te zapędy samobójcze ich). Chodzi o ich filozofię (chyba tak to moge ująć, chociaż obyczaj czy podejście do życia też można by tak ująć). Co do Twojej opini że tłumaczenie średniego filmu kulturą - tak jak wspomniałem na początku, nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi a tak naprawdę żebyś zrozumiał ją, to polecam wciągnąć się w ich kulturę. Zacznij od najprostszego- anime czy mangi bądź light noveli itd, potem coś poważniejszego i wyciągniesz jeden wspólny mianownik - wszędzie i za każdym razem ich kultura, filozofia, podejście do życia typowe dla Japończyka, obyczaj i co tam jeszcze można by wymyśleć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones