PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624742}

7 psychopatów

Seven Psychopaths
6,7 66 306
ocen
6,7 10 1 66306
7,1 16
ocen krytyków
7 psychopatów
powrót do forum filmu 7 psychopatów

Czy nie powinno być raczej "Siedmioro psychopatów"? W końcu, mamy także w filmie dwie bohaterki - psychopatki.

użytkownik usunięty
Lady_Cat_Black

No przeciez jest siedmiu psychopatów

ocenił(a) film na 8

Od strony lingwistycznej, biorąc pod uwagę zróżnicowaną płeć psychopatów, powinno być "siedmioro" a nie "siedmiu". ;)

użytkownik usunięty
Lady_Cat_Black

e tam , ważne ze ilość sie zgadza ;p

ocenił(a) film na 8

Z matematycznego punktu widzenia, niewątpliwie tak.

Może dla każdego Przemka owszem, ale jeżeli chodzi o oficjalne tytuły filmów, to powinna być zachowana poprawność pod każdym względem. Trafne spostrzeżenie Lady_Cat_Black

użytkownik usunięty
Reinholder

Jesteś po prostu Przemkofobem ... to ochydne ... wstydź się

Nie znam zbyt wielu Przemków, nie miałem nawet okazji nabawić się Przemkofobii.

ocenił(a) film na 6

A nawet "ohydne".

ocenił(a) film na 8
Reinholder

Taką mam pracę, a kiedy dystrybutorzy zatrudniają nieprofesjonalnych tłumaczy, bierze mnie złość. ;)

Lady_Cat_Black

To nie wina tłumaczy, w większości przynajmniej. Ostatnie słowo co do tytułu jak i innych rzeczy ma dystrybutor w danym kraju. A on kieruje się przede wszystkim zyskiem a nie dokładnym tłumaczeniem czy poprawnym językiem polskim.

Reinholder

Mówisz o nim "Przemek", a może on ma na imię Pszemek ;_;

(wybaczcie, musiałem)

Ta. To może "siedem psychopatów"?

Lady_Cat_Black

Polski dystrybutor wybrnął z tego: napisał "7 psychopatów". :P [SPOILER] A "psychopatka" jest tylko jedna, co oczywiście tak czy owak wpływa na formę liczebnika. :P

Lady_Cat_Black

Była strona lingwistyczna, była strona "matematyczna", czas może na merytoryczną - tłumacz niewątpliwie chciał nawiązać do "Siedmiu samurajów", "Siedmiu wspaniałych" - jasna sprawa, że tam kobiety pozostawały wierne swojej dziejowej roli (zbieranie ryżu/pupcing), toteż do tytułowej szajki nie należały. Tu, chociaż rzeczywiście są kobiety wśród psychopatów, nadmierna precyzja w tłumaczeniu mogłaby nieco zaciemnić nawiązanie.

ocenił(a) film na 6
Lady_Cat_Black

"Czarna komedia o scenarzyście Martym (Colin Farrell), który akurat kończy pisać scenariusz zatytułowany "Siedmiu psychopatów". " - tytuł nawiązuje do fikcyjnej powieści w filmie, nie wiemy jaka jest płeć bohaterów, być może są to sami mężczyźni.

ocenił(a) film na 8
lelouch90

Przekonamy się po obejrzeniu filmu. Ja zasugerowałam się plakatami, na których każdy z bohaterów ma swój "numerek" i "diagnozę" klasyfikującą jego lub ją jako psychopatę.

ocenił(a) film na 9
Lady_Cat_Black

chciałam tylko zauważyć, że oficjalna wersja polskiego tytułu filmu to "7 psychopatów" a nie "Siedmiu psychopatów", czy "Siedmioro psychopatów"...

rogatywka

Wyjaśniam tym, którzy tu wejdą, a nie znają faktów, (ty może je znasz, a może nie) - nazwa została zmieniona na Filmwebie kilka dni temu, w chwili pisania postu przez @Lady_Cat_Black tytuł brzmiał "Siedmiu psychopatów", stąd owa dyskusja.

Gleek99

Na plakacie też jest cyfra '7' , a nie 'siedmiu' czy 'siedmioro' ;>

Majkaa607

... Co nie zmienia faktu, że gdy nawiązała się owa dyskusja, tytuł na Filmwebie głosił "Siedmiu psychopatów".

Gleek99

Aaaaa czyli wszystko się kręci wokół nazwy napisanej przez filmweb?? czaje :P

Gleek99

Czyli nie była to oficjalna nazwa, tylko głupi błąd kogoś na portalu i cała dyskusja jest jałowa?

SanjurodeValmont

Tak przypuszczam. Co nie zmienia faktu, że sam Filmweb podaje, że jest "drugą największą bazą filmową na świecie", więc taka niekompetencja jest kompromitująca.

Gleek99

A to pierwszy raz, gdy filmweb okazuje się niezwykle kompetentny?

MojeGBA

Nie wiem. A czy twierdzę, że to pierwszy raz? Nie. Więc nie rozumiem pytania.

Gleek99

Pytanie retoryczne / ironia ;p
Nie, to nie pierwszy raz.

ocenił(a) film na 8
Gleek99

Dziękuję za wyjaśnienie meritum tej dyskusji niewtajemniczonym. :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
lelouch90

Obejrzyj film. Kobiety również należały do psychopatycznego grona, a fabuła filmu bazuje bezpośrednio na fabule owego fikcyjnego scenariusza.

ocenił(a) film na 7
bunnylune

*kobieta, *należała

bunnylune

No właśnie: jedna była. :P Akurat zwiastuny i plakaty filmu są dość... mylące.

Lady_Cat_Black

Znalazłem iście salomonowe rozwiązanie dla tego arcyważnego dla filmu problemu. Aż dziwi mnie, że nasi wspaniali polscy tłumacze tytułów na to nie wpadli spoglądając na plakat. Film powinien nazywać się: "Pięciu psychopatów i dwie psychopatki"...

jackuuu

Dobre, dobre :)

ocenił(a) film na 8
jackuuu

Zagadką pozostaje fakt, czemu obie panie zostały uznane za psychopatki, w filmie raczej nie ma o tym mowy ;p

jackuuu

Jestem na tak :D

ocenił(a) film na 8
jackuuu

Toż to podział iście sprawiedliwy.

Lady_Cat_Black

Można było się spodziewać, że facet takiego posta nie doda. Zisies, jeżeli chwyta cię cholera jak zatrudniają nieprofesjonalnych tłumaczy, to sama zgłaszaj propozycje albo zrób sobie wykaz tytułów alternatywnych.

ocenił(a) film na 8
Kadente

Dobry pomysł! Pewnie zatrudniają nieprofesjonalnych tłumaczy bo tak jest taniej. To się niedługo zmieni. ;P

Lady_Cat_Black

Oby i sam podpisuję się z propozycjami pod każdym wykazem, który nie boi się im dobrać do tyłków :D

ocenił(a) film na 8
Kadente

Można było się spodziewać, że facet takiego posta nie doda, bo w tytule zostały pominięte bohaterki, nie bohaterzy. Zaręczam, że gdyby tytuł brzmiał ''Siedem psychopatek'', mielibyśmy tu hordę zaplutych facetów złoszczących się o feminizację świata.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Lady_Cat_Black

Pewnie dlatego 7 a nie siedem, dali cyfrę, żeby ukryć swoją niekompetencje :)

ocenił(a) film na 9
Lady_Cat_Black

Jeszcze chwilę i zacznę patrzeć na ten film, przez pryzmat źle sprecyzowanego tytułu ^^
gorąco pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
kam3n

Dziękuję. Dystrybutor uznał, że cyfra w tytule rozwiąże sprawę, jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam również.

ocenił(a) film na 7
Lady_Cat_Black

Nie radziłabym się sugerować plakatem, bo on nijak się ma do faktycznej szalonej siódemki prezentowanej w filmie :) Gdyby wchodzić w szczegóły, film powinien się nazywać "Pięciu psychopatów i jedna psychopatka". Pozdrawiam i polecam jednak obejrzeć film. :)

ocenił(a) film na 8
bunnylune

Kiedy zakładałam ten temat, jako polski tytuł podano frazę "Siedmiu psychopatów". A na film wybieram się koniecznie, ze względu na Toma Waitsa w obsadzie.

ocenił(a) film na 7
Lady_Cat_Black

Chyba że tak. Zwracam honor :)
Jeśli idziesz na ten film dla Toma Waitsa, myślę że nie rozczarujesz się. Ma naprawdę dobrą i charakterystyczną rolę. ;)

ocenił(a) film na 8
bunnylune

W takim razie nie mogę się doczekać. :) Waits to dla mnie mistrz w każdym calu.

Lady_Cat_Black

Filmu jeszcze nie widziałem ale biorąc pod uwagę sposób napisania tytułu na Filmwebie, czyli 7 można go czytać jako: siedem, siedmioro, siódmy itd.

Lady_Cat_Black

Niekoniecznie masz rację. Zobacz, że w polskim tytule jest cyfra, nie słowo. W agielskim jest słowo, ale 'Seven' zarówno oznacza siedem, siedmiu jak i siedmioro.

ocenił(a) film na 8
darek12322

Kiedy zakładałam ten temat, jako polski tytuł podano frazę "Siedmiu psychopatów", potem to uległo zmianie.
Na tym właśnie polega elastyczność angielskiego, że tam nie ma podziału na rodzaj męski i żeński w liczebnikach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones