PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 129
ocen
7,0 10 1 42129
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

godny polecenia

ocenił(a) film na 8

Nie przepadam z polskim filmem faktu. Zbyt dużo patosu , jednowymiarowych postaci i
martyrologii. Z pewnym dystansem podeszłam więc do 80 milionów i pozytywnie się dałam
zaskoczyć . Naprawdę dobry film . Ciekawie pokazany epizod o którym szczerze
powiedziawszy nie miałam zielonego pojęcia . No i ta muzyka . Dla mnie mega odlotową
postacią jest kapitan Sobczak .Polecam ten film każdemu .

kobe_74

powiem szczerze że ja to nie słyszałem o takim fakcie jak tytułowe 80 baniek :)

ocenił(a) film na 10
zwlok

Widziałem jakiś wywiad z Frasyniukiem, który mówił, że krakowiacy podobnego numeru ze swoimi funduszami nie zrobili w związku z czym wszystko stracili i później musieli z naszych wrocławskich pożyczać... i jak to krakusy, do tej pory nie oddali! :-D

Miszol1312

trochę to dziwne że się o tym nie mówiło (pisało) przecież to takie samo ważne wydarzenie jak skok przez mur.

ocenił(a) film na 10
zwlok

Cóż, jakoś nie umiemy swojej historii promować. Dla niektórych to wręcz "nie wypada" i od razu zarzucają martyrologię. Amerykanie nie mają z tym problemu i jakoś im to na zdrowie wychodzi. My obaliliśmy komunizm i powinniśmy się tym zwyczajnie chwalić. To nie jest żaden nacjonalizm ani zadufanie. Tak jak w filmie, grupka odważnych chłopaków postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce zamiast siedzieć i jojczyć (jak to obecnie wielu robi na forach he he). Prosta, a jakże budująca historia. Tylko brać przykład, dalej jest wiele do zrobienia ;-)

ocenił(a) film na 8
Miszol1312

Mamy wiele ciekawych tematów z historii do pokazania , szkoda tylko że nie potrafimy tego pokazać . A 80 milionów jest przykładem że jednak można zrobić dobre kino bez popadania w patos . Jakoś mało jest w naszej kinematografii takich filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones