PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3510}

9 1/2 tygodnia

Nine 1/2 Weeks
7,0 35 620
ocen
7,0 10 1 35620
6,2 16
ocen krytyków
9 1 2 tygodnia
powrót do forum filmu 9 1/2 tygodnia

Całkowicie nie wiem jak ocenic ten film . Ma on kilka zalet , ale tez jedna wielka wadę .
Do zalet na pewno można zaliczyc grę aktorska Besinger i Rourke ( stworzyli znakomitą kreacje namiętnych kochanków ) . Urzekł mnie też klimat lat 80 ( taki typowy klimat amerykanskiego filmu z lat 80-tych ) , a same sceny współżycia były dobrze zrobione i co najważniejsze nie przekraczały granic ,,dobrego smaku,, .

Cały film jednak kuleje przez lichą fabułę i braku jakiegoś głębszego ukazania stosunków intelektualnych pomiędzy głównymi bohaterami .

6 albo 7 / 10 .

użytkownik usunięty
kocham_kino1992

Naciągane 6/10. Film wydaje się pusty i nie zapada w pamięci mimo klimatu lat 80-ych i kilku niezłych scen erotycznych. Powoli dochodzę do wniosku że znalezienie porządnie zrobionego filmu erotycznego graniczy z cudem.

ocenił(a) film na 8
kocham_kino1992

A ja mam odmienne zdanie. Uważam że film doskonale oddaje stosunki jakie łączyły bohaterów, pokazuje nam ich psychikę. Mamy tu uzależnienie obojga od siebie. Elizabeth od niesamowitego, tajemniczego, momentami nieobliczalnego mężczyznę, który pokazuje jej zupełnie nowy świat. Ona wie, że coś w tym związku jest nie w porządku a mimo to w nim trwa, jest uzależniona. John znalazł kobietę, która potrafi spełnić jego fantazje i godzi się na nie co do tej pory raczej nie miało miejsca. Obserwujemy tu jego chęć zawładnięcia drugą osobą co mu się udaje. On również potrzebuje Elizabeth. Film pokazuje toksyczny wręcz związek i uświadamia że tak na prawdę bardzo prosto w taką relację wejść. Dla mnie głębia psychologiczna bohaterów została bardzo dobrze ukazana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones