PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181525}

9 kompania

9 rota
7,8 100 361
ocen
7,8 10 1 100361
6,9 8
ocen krytyków
9 kompania
powrót do forum filmu 9 kompania

Poznajemy grupę, bardzo różnych poborowych. Podczas szkolenia kapitan krótko charakteryzuje mieszkańców egzotycznego kraju. W filmie znajdziemy przykłady specyficznej gościnności. Afgańczycy/mudżahedini odbiegają od obrazu przeciętnych, kinowych cywilów/partyzantów.
Autorzy nie zagłębiają się w historię Afganistanu, polityczne szczegóły operacji "Magistrala". Wspominają o przemianach w Rosji.
Wszystko to sprawia, że "9 kompania", oprócz dobrej akcji ma interesującą... atmosferę.

ocenił(a) film na 8
_plq_

Nie wiem czy starczyłoby czasu i odpowiedniego pomysłu żeby to wszystko porządnie pokazać, poza tym, nie pasowałoby to pewnie do zamysłu reżysera, to film akcji, bez zbędnej gadaniny o polityce, może i za płytko pokazano Afgańczyków, ale w sumie to rosyjskim żołnierzom wystarczało tyle w zupełności, więc.

ocenił(a) film na 9
_plq_

Chyba najlepszy Rosyjski film wojenny.

_plq_

Zupełnie jak jankeskie filmy o Wietnamie.
Byłem pod wielki wrażeniem faktu, że nasi bohaterowie (większość) na starcie mieli naprawdę parszywe ryje (niepełne uzębienie, niezbyt bystre spojrzenie). To nie byli taki jak powiedzmy w "Szeregowiec Ryan", gdzie żołnierze byli mniej lub bardzie przystojni. Tu mamy przykłady naprawdę szpetnych łysoli, których można spotkać jak latają sobie w dresach za ludźmi po nocy.
Jak na ruski film, bardzo fajny. Film pokazujący ZSRR bez propagandowego bełkotu, tylko smutną rzeczywistość wojny (w dość efekciarskim stylu... no ale filmy o wojnie muszą takie coś pokazywać).

ocenił(a) film na 9
Krol_Sedesow

dokładnie, rosyjski film bez żadnej propagandy, polecam obejżeć również Idź i Patrz (Idzi i Smotri)

ocenił(a) film na 9
_plq_

TAK TAK TAK i tyle

ocenił(a) film na 9
chemas

Aha jeszcze jedno, film do bólu realny

użytkownik usunięty
chemas

Mi końcówka przypominała Pluton :)

ocenił(a) film na 9

może troche, ale fakt

użytkownik usunięty
chemas

Tylko trochę, z tym zamieszaniem i bezładną walką. Nie przekonała mnie natomiast scena, kiedy Duchy wyszły tak otwarcie pod ostrzał. Jakoś nie mogę uwierzyć, żeby szli wyprostowani na okopanego wroga, ale może się nie znam.

ocenił(a) film na 9

Czyja wiem, pamiętaj, że to fanatycy.

użytkownik usunięty
chemas

Tak, ale oni zazwyczaj walczą z ukrycia, ostrzelają i znikają, tak jak było z tym konwojem. Z drugiej strony film jest na faktach, a u Muzułmanów śmierć w walce z niewiernymi to zaszczyt, więc może tak było.W każdym razie film bardzo dobry. dobry

ocenił(a) film na 9

i tak trzymać :)

ocenił(a) film na 8

Przeczytaj; Tom Carew "Jihad". Brytyjski komandos opisuje ich zachowanie podobnie.

użytkownik usunięty
e3s3

Dzięks, jeśli gdzieś znajdę, nie omieszkam ;)

ocenił(a) film na 9
e3s3

Ja również :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones