PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 067
ocen
7,4 10 1 58067
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Ten post ma na celu przedstawienie krótkiej refleksji nad zaobserwowaną rozbieżnością między moimi oczekiwaniami, opartymi na bardzo zachęcających opiniach, a wrażeniami po seansie.

Film jest przedstawiany przez wielu jako klimatyczny i "głęboki". oczekujemy niebanalnej historii z przesłaniem umiejscowionej w drobiazgowo przemyślanym świecie przedstawionym.

Otrzymujemy:
- Film animowany o pięknej oprawie. Pod względem technicznym nie ma się w zasadzie czego przyczepić.
- Klimat świata po zagładzie gatunku ludzkiego, który zapowiada się nawet, nawet. Niestety świat ten jest przedstawiony bardzo ubogo...
- ...a do tego dziurawa pod względem logicznym historia odbiera całości jakiś większy sens.
- Akcja filmu jest prowadzona w sposób który nie wywołuje prawie żadnych emocji, wszystko jest do bólu przewidywalne.
- Postacie to po prostu wrzucone wedle zapotrzebowań archetypy bez jakichkolwiek fałd charakteru. Da się to niby wytłumaczyć fabularnie, ale robi to po prostu kiepskie wrażenie.
- Niektóre sceny obyczajowe (nie wiem, czy poprawnie je nazywam, to pierwsze określenie które przychodzi mi na myśl) zupełnie głupie i niepotrzebne.

Ten film opisują niemal w całości dwa słowa: "Banalność" i "Schematyczność".

Osobom zainteresowanym dziełami w klimacie postapo polecam świetną grę przygodową "Primordia", która przewyższa "9" na każdej płaszczyźnie świata przedstawionego: świetna fabuła, specyficzny klimat i oryginalne postacie.

Marrkix

Mam podobne odczucia co Ty. Tyle, że ja byłem zachęcony krótkometrażówką o tym samym tytule, która według mnie jest świetna.

ocenił(a) film na 5
Marrkix

Poza scenariuszem film świetny. Nie, zaraz, poza SCENARIUSZEM, a nie, dajmy na to, jedną sceną czy dialogiem, więc powinienem raczej napisać film MÓGŁBY być świetny. Ale nie jest. Samymi tylko oczami najeść się niestety nie można. Także suma sumarum rozczarowanie. Dla mnie takie 5.5/10.
Wielka szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones