PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720385}

April 9th

9. april
6,2 541
ocen
6,2 10 1 541
9. april
powrót do forum filmu 9. april

Solidna robota

ocenił(a) film na 7

Krótki (jakieś 1.5h), trwający zapewne tyle ile realny opór Duńczyków pamiętnego 9 kwietnia, ale dobry.

Film nakręcili Duńczycy i nie ma co ukrywać że stanowi swego rodzaju próbę oddania honoru własnej nacji (widać to zwłaszcza na końcu kiedy pojawiają się wywiady z weterenami tamtego dnia), jednak nie czyni tego w sposób nachalny czy patetyczny.

Jest to jeden z nielicznych filmów wojennych jakie widziałem podczas których autentycznie drżałem trochę o los bohaterów.

Trzyma w napięciu, niektóre momenty ogląda się na krawędzi fotela, ma bardzo ładne, realistycznie ukazane sceny potyczek (bo bitwami tego nie można nazwać) z najeźdźcą - ataki z flanki, ogień zaporowy, walka w terenie zabudowanym. Trup nie ściele się gęsto jak w typowym filmie wojennym i to jest moim zdaniem zaletą.

Skłania do refleksji nad sensem i zakresem stawiania czynnego militarnego oporu, zwłaszcza w kontekście np. ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Nie jest to jakieś arcydzieło ale reżyser stanął na wysokości zadania.
Solidne 7/10.

ocenił(a) film na 8
Cerberus094

Wg moich obliczeń 4,5 godziny - od chyba 4.00 rano, kapitulacja była bodaj o 6.00, a oni walczyli 2 godziny dłużej, więc do 8-8.30 mniej więcej...

ocenił(a) film na 6
Cerberus094

"Weterenowie tamtego dnia" :) Dobra fraza, usmiechnalem sie nawet.

Nie wiem czemu ten film powstal, ale obejrzalem go bez cienia znuzenia - Dunczycy jak widac potrafia zrobic film o paru zolnierzach na rowerach i to w godny sposob.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones