PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 885
ocen
7,7 10 1 90885
8,7 42
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Przesiąknięty zapachem ropy. Do cna niezależny. To rzadkość. począwszy od formy (zdjęcia, muzyka), poprzez dekoracje, sugestywną przemoc, postaci, do rzeczy najważniejszej - fabuły. Warsztat jest dobry, ale nie o niego chodzi, lecz o suwerenność reżysera w generowaniu obrazów i traktowaniu bohaterów (Sugestywne środki wyrazu.)
Bardzo posępna i brutalna historyjka jakich dzisiaj już się nie kręci, bo przecież żaden nastolatek nie weźmie dziewczyny na film, w którym pokazują uzasadnioną fabularnie przemoc, pot i krew bez CGI. Słowem, film ciężki jak wzbogacony uran i paskudnie niewygodny w odbiorze.
9+/10
(podajce inne hardkorowo mroczne i równie błyskotliwe fabuły)

Finalny_Odbiorca

Dobrze to ująłeś w słowa.

Podobnych filmów jest wiele, ale nie rzadko kiedy znajdziesz takie w wypożyczalni a w telewizji tez raczej takich nie puszczają.

Mi po obejżeniu tego arcydzieła przychodziły do głowy takie perełki jak BARRY LYNDON czy CZAS APOKALIPSY (Choć ani w jednym ani w drugim, nie ma w mojej opinii aż tak sugestywnego gł. bohatera, przynajmniej jeśli chodzi o samą rolę)

Pozdrawiam Ciebie, i wszystkim koneserów trochę bardziej wymagającego kina!

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Nie zgadzam się, raczej większość nastolatków, a nie żaden :)

Finalny_Odbiorca

Może nie o zapachu ropy, ale według mnie z równie hardcorowym klimatem, niezależnością, sugestywną brutalnością.
Taksówkarz

ocenił(a) film na 9
NickError

Ale taksówkarz nie jest taki surowy. Raczej wywołuje dużo emocji.

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Oj tak, film ciężki ale właśnie przez to tak niesamowity. Uwielbiam historie traktujące o ludziach, których nie można nazwać sympatycznymi na dodatek opowiedziane w tak chłodny i zdystansowany sposób jak zostało to zrobione w tym filmie (i na dodatek jak zostało to zagrane).
Jedyne co mi nie podeszło to muzyka - za dużo jej było i przez to w niektórych momentach stawała się zbyt męcząca. Ale to już kwestia gustu.

kaldawolf

No właśnie jak dla mnie muzyka była genialna, taka klimatyczna. Też uwielbiam takie historie. A ostatnia scena wymiata;)

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Mnie po pierwszych minutach filmu skojarzył się z filmem "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". I czasy podobne i budowanie napiecia trwajace przez caly czas trwania filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones