PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 809
ocen
7,7 10 1 90809
8,7 41
ocen krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Ciekawi mnie, czy ktoś zinterpretował film, w sposób jaki opiszę poniżej. Dla mnie osią tego filmu, nie jest dochodzenie głównego bohatera do majątku, które to później spowoduje jego upadek, według mnie jest nią porównanie dwóch postaci kapitalisty Plainvieva i kapłana Sunday.

Ten pierwszy, żeby zyskać ziemię, godzi się mimo tego że nie wierzy przyjąć chrzest w kościele i poddaje się rozmaitym dziwnym obrządkom. Z kolei kapłan, który traci wszystko, przychodzi pod koniec do Plainvieva i prosi go aby ten zainwestował w ziemię, jako warunek zgadza się wyrzec Boga. Te dwie sytuacje, chrzest Plainvieva i scena w której Sunday wyrzeka się wiary, są bardzo podobne.

Jednak o ile kapitalista Plainviev był w swoim światopoglądzie konsekwentny od początku do końca, wartością nadrzędną był dla niego zysk, nie zawahał by się przed żadnym oszustwem, jeśli by to było dla niego korzystne. To jednak kapłan Sunday, stara się uchodzić za człowieka głębokiej wiary i zasad moralnych, jednak mimo to, nie ma oporów przed wyrzeknięciem się swojej wiary. Dlatego właśnie ziemia pod koniec filmu spływa krwią kapłana a nie kapitalisty.

ocenił(a) film na 9
bjt2023

Ciekawe i dosyć proste odczytanie filmu, mimo że proste to najlepsze. Powinno się dodać także że niesamowitą ważną kwestią jest też to iż główni bohaterowie nie są ani biali ani czarni, nie ma dobrych i złych, są odcienie szarości. Ten film niesamowicie mi to uzmysłowił. Oceniłem go 9/10, nie wiem czy dobrze, ale dawno już tak "innego" filmu nie oglądałem.

ocenił(a) film na 8
damian070

Jak to nie ma złych? A Daniel to kiedy był dobry?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones