PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561856}

A więc wojna

This Means War
6,6 79 260
ocen
6,6 10 1 79260
4,4 9
ocen krytyków
A więc wojna
powrót do forum filmu A więc wojna

Film denny, zachowania bohaterów zupełnie niezrozumiałe... Tajni agenci (albo agenci
specjalni, bardzo SPECJALNI) zachowujący się jak dzieci z przedszkola, ich współpracownicy o
inteligencji klapek Kubota. Porażka, gra aktorska również na miernym poziomie. Przez większość
czasu ani to ciekawe, ani śmieszne. Nie rozumiem, dlaczego dwaj kumple olali długoletnią
przyjaźń na rzecz kobiety, która igrała ich uczuciami i grała na dwa fronty. Nie rozumiem też tego,
dlaczego w ogóle sobie tym zaprzątam głowę. Chyba po prostu jestem ciekawa opinii innych.
Czy Wam wydaje się to dziwne, czy może zupełnie normalne - olać przyjaźń i wybrać laskę, która
jednocześnie romansuje z najlepszym przyjacielem? Albo odwracając sytuację kobieta, która
dowiaduje się, że była oszukiwana od samego początku znajomości.

ocenił(a) film na 5
black91berry

To nie jest dramat, nie powinieneś tu oczekiwać głęboko zbudowanych postaci i sensownych decyzji. To miał być lekki film przy którym nie masz analizować zachowań.

ocenił(a) film na 6
black91berry

Beznadziejny wybór filmu w Twoim przypadku. Polecam Jarmusha, Lyncha, Larsa von Tiera jeśli chcesz zastanawiać sie nad wyborami ludzkimi. Ten film to tylko i wyłacznie rozrywka. Już po okładce widać czego mozna sie spodziewać. Nie miał być to dramat, miała być romantyczna komedia akcji i wg mnie spełniła swoją rolę. Akurat dzisiaj miałem ochotę na film "interesujący, intelektualnie nie męczący".

ocenił(a) film na 4
black91berry

Kompletna beznadzieja!! Z trudem wytrzymałem do końca. Oglądałem ze względu na Tila Schweigera w obsadzie, który grał właściwie rolę epizodyczną. Jako sensacyjny - DNO, jako komedia - DNO, jako dramat/komedia romantyczna - DNO. Wymieszanie tych gatunków = masakra. Gra aktorów - szkoda mówić, a przecież to profesjonaliści no ale z takiego scenariusza to i Salomon... "Lekka rozrywka" = nie, no chyba, że komuś się podobało, kwestia gustu wolę nie wiedzieć komu... Reese Witherspoon jest dobrą aktorką a zagrała w filmie klasy C? D? G? Stosunki między przyjaciółmi = szkoda mówić. Jedyna wartościowa rzecz w tym filmie to to, że można zobaczyć do czego naprawdę różne służby specjalne (państwowe) wykorzystują super nowoczesne technologie elektronicznej inwigilacji + obserwacji + podsłuchu + personel pod pozorem obrony/walki/zapobiegania itd. Bardzo kosztowne technologie... I chociaż to raczej nie było zamiarem "tfurcuff" to ukazano to świetnie - i nie piszę tego kpiąco lecz ze smutkiem bo za wydatki na te faktycznie zabawy płacimy wszyscy, w każdym kraju.

ocenił(a) film na 7
black91berry

Wydaje mi się, że zbyt serio traktujesz film, który w gruncie rzeczy nie powinien być tak traktowany :) Dla mnie nie jest to kino wysokich lotów, ale jest całkiem niezły. Jest to kino bardziej kobiecie, takie na nudne babskie wieczory, które ma w sobie sporo absurdu, ale w sumie jest to zabawny absurd. Mi osobiście film się całkiem podobał głównie ze względu na obsadę, gdyż całą trójkę aktorów bardzo lubię :)
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones