PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792557}
6,0 57 806
ocen
6,0 10 1 57806
6,3 41
ocen krytyków
Ad Astra
powrót do forum filmu Ad Astra

ad astra 5/10

ocenił(a) film na 5

Niestety, mialem wrazenie przez caly seans ze ogladalem slabszej jakosci sci-fi wersje Czasu Apokalipsy, podroz w otchlan ludzkiego szalenstwa i szukania jakis egzystencjonalnych znaczen zycia.
Narracja, caly motyw podrozy i wszelkich dramatycznych sytuacji w trakcie po prostu do zludzenia przypominal mi podroz Charlie Sheen do gniazda szalenstwa pulkownika Kurtza.
Musze przyznac, ze bardzo oczekiwalem tego filmu i nie majac wyboru musialem isc na 4DX seans, co bylo dobrym rozwiazaniem bo czesto to trzesace sie krzeslo nie pozwalalo mi zapasc w stan ... uspienia.
Cala historia tez nie byla zbyt porywajaca, prostolinijny scenariusz z kilkoma gadzetami (sceny na ksiezycu czy z malpami).
Caly film dluzyl sie niemilosniernie w pewnych momentach, jedyny ogromny plus to sciezka dzwiekowa i zdjecia do filmu - po prostu genialne! Widzac niebieskosc Neptuna, az chcialo sie tam wskoczyc niczym do oceanu.

Co do aktorstwa, to calosc byla skupiona na Brad Pitt, ktory zagral przyzwoicie. Reszta aktorow raczej miala episodyczne momenty.
Czy polecam - mysle ze warto obejrzec na duzym ekranie ale wczesniej wzmocnic sie mocna kawa.

ocenił(a) film na 5
dabram17

Tak - mam podobne zdanie :)
Z tym Czasem Apokalipsy nie skojarzyłem, ale rzeczywiście można znaleźć podobieństwa. Ja widziałem tam .. trochę Blade Runnera 2049 ( styl właściwie ten sam) , trochę Grawitację.
I też miałem problem z tym, aby nie usnąć - bo zdjęcia były fantastyczne, co przy dość wolnej akcji dawało efekt jakiegoś stanu odprężenia.
A Pitt mi zupełnie nie pasował, może lepszy byłby .. Jackman, a moze nawet Bradley Cooper..

ocenił(a) film na 9
paniczBartosz

Bradley Cooper w tej roli? No co ty. Jak już to może keeanu reevs

ocenił(a) film na 5
vanderbobo

Reeves .. gatunkowo jest za oczywistym wyborem :)
tu wlasnie chodzi o to, aby zaskoczyc widza .. widziales kto rezyseruje Jokera? gosc od Kac Vegas. i to mi sie podoba, bo wczesniej nie podejrzewalbym tego goscia o film, ktory zdobedzie glowna nagrode na artystycznym festiwalu w Wenecji :)
Dlatego zamiast Pitta, ktory obiektywnie byl niezly, wolalbym nawet Coopera w tej roli.

paniczBartosz

Bradley jest za "wesoły" do tej roli. Mi Brad Pitt pasował idealnie. I zgadzam się, film ładny obrazowo, pomysł i fabuła okej, nieco przygnębiająca ale prawdziwa. Zaś sam film miejscami mnie nudził i żałowałam, że nie wzięłam jednak sobie kawy albo chociaż coli na pobudzenie.

ocenił(a) film na 5
elleri

Mnie Pitt irytował, ale to takie bardzo subiektywne spojrzenie. Po prostu nie da się ... Mieć takich włosów w wieku lat prawie 60ciu :) ma pewnie tego samego chirurga co Kruz .. nieistotne :) uważam, że film by zyskał przy mniej oczywistym wyborze - i myślę, że Cooper dałby z siebie więcej niż Pitt.

ocenił(a) film na 5
paniczBartosz

ale to przyszłość, więc włosy mógł sobie takie mieć spokojnie.

ocenił(a) film na 4
paniczBartosz

Myślę, że co do aktora to każdy mógłby to zagrać bo co nie zagrane to dopowiedziane. Pitt miał kilka dobrych ujęć ale ogólne wrażenie mam takie, że ktoś mu zaciągnął lejce. Mógł więcej grać mimiką a nie, że wszystko nam na tacy podawano recytując jego myśli.

ocenił(a) film na 5
paniczBartosz

Pocżatkowo miał grać Jacquin Phoenix ale był zajęty na planie Jokera.

ocenił(a) film na 6
dabram17

Podobny zestaw przemyśleń, jeszcze dodałbym "Odyseję Kosmiczną". Tak bardzo chcieli nakręcić nową, że ich to pokonało.

dabram17

W czasie apokalipsy grał Martin nie Charlie

ocenił(a) film na 5
Morek1983

oh jasne, pomylilo mi sie z Hot Shots :)

dabram17

no i w "gniezdzie" pulkownika Kurtza, Martin, nie zastaje zadnego szalenstwa...
"Because there’s nothing that I detest more than the stench of lies."

dabram17

Dziękuje za tę opinię :) Przygotuję się należycie i sam zobaczę. Mimo Twojego tekstu mam nadzieję, że będzie więcej niż 5/10... Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
dabram17

Taka mała uwaga - nazwiska w języku polskim są deklinacyjne. A na pewno te które przytoczyłeś (Charliego Sheena, Bradzie Pittcie). Nie chcę brzmieć pretensjonalnie, po prostu zwracam uwagę :).

ocenił(a) film na 5
awesta

haha, ok

dabram17

"Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo. Mamy się za rycerzy świętego Kontaktu. To drugi fałsz. Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy."

ocenił(a) film na 5
El_Draque

super teks, Lem jest jedyny w swoim rodzaju

ocenił(a) film na 6
El_Draque

Zważywszy na to co zrobiliśmy z Ziemią, jesteśmy kosmiczną szarańczą i..oby "obcy" nas nie spotkali.
Ps. ..czasem komentarz pod filmem więcej"uruchomi" niż obraz wątpliwej jakości.
;-)

ocenił(a) film na 6
dabram17

Niestety ja też się zgadzam . Większość stron internetowych daje mu 7-8/10 a film zasługuje na góra 6 . Przewidywalne nudne kino si-fi

ocenił(a) film na 3
michalkuc1993

Dałem się nabrać na te wydmuszke

ocenił(a) film na 5
dabram17

Tak, Czas Apokalipsy! Już myślałem, że oszalałem z tym skojarzeniem ;)

dabram17

Ale to twórcy sami przyznawali że Czas Apokalipsy, i bodajże Odyseja Kosmiczna, itp, to ich insipracje, itd. Już nie pamiętam szczegółów, bo dawno oglądałem ich wywiady, ale sami o tym mówili :) Ale gratuluję Wam wyczucia :)

Ja chciałem obejrzeć taki film, i sam przekaz wydaje mi się wyjątkowo dobrze zrealizowany, bez jakichś ideologii czy czegoś takiego :)

użytkownik usunięty
dabram17

"Ad Astra" tak się ma do "Czasu Apokalipsy", jak "Złotopolscy" do "Breaking Bad".

Kuźwa chciałem ci dać łapkę w górę ale nie znalazłem bo się uśmiałem :)

Oczywiście popieram.

ocenił(a) film na 5

Dokładnie i nie wiem dlaczego go usunięto czy sam się usunął, skąd pomysł na to porównanie? niech ktoś mi nakreśli chociaż zarys powiązania?
fabuła?, dialogi?, muzyka?, przesłanie? sposób narracji? akcja? - to według mnie dokładnie jak wyżej.

Tak samo jak wyżej z Bladerunnerem 2049 czy wręcz Grawitacja - naprawdę? to chyba tylko umiejscowienie w kosmosie ich łączy ale to jest bardzo miałkie połączenie.

użytkownik usunięty
dabram17

Mam wrażenie, że wszystkie dylematy zawarte w tym filmie mógłby odegrać jednym ujęciem nieodżałowany premier Marcinkiewicz siedzący nago na kiblu i reżyserowany pewną ręką (na temblaku) przez Izabel. Byłoby i taniej, i ciekawiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones