PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338018}

Adolf H. - Ja wam pokażę

Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler
4,6 2 962
oceny
4,6 10 1 2962
Adolf H. Ja wam pokażę
powrót do forum filmu Adolf H. - Ja wam pokażę

nogi sie uginaja z glupoty ludzkiej i nic wiecej nie dopisze :/

Magik_2

Głupota bije z Twojej wypowiedzi... Ale w końcu czego spodziewać się od fana tupaka...

pico4

tico, riko,cico.. czy tam pico.. cokolwiek.. a czyim ty jestes fanem ?pewnie violetty villas:)

Hades_2

czyżbyś hades reprezentował poziom tupaca?? :) dwie wspaniale wypowiedzi. nie wnoszace nic i niczym nie poparte. Glupota na tym forum szerzy sie niezmiernie.

BTW, ten film to rzeczywiscie w pewnym sensie nieporozumienie. Temat jaknajbardziej sluszny, bo o takich rzeczach nalezy pamietac, aby nie powtarzac bledow, ale robienie z tego komedii to jest cos nie tak...

Magik_2

uważam, że TUPAC ma rację,
sorry, ale robić komedie (czyli było nie było uprzyjemniać postać Hitlera) to nie jest na miejscu...

Borkowicz

Z Hitlera komedię robili sobie i w jego czasach. to dość naturalne podejście. ośmieszanie kogoś też bywa atakiem, skąd przekonanie, że to jest jakieś "uprzyjemnianie"? Moim zdaniem to raczej "odmitologizowanie"...

Miriam_m

Może zrobią jeszcze "Auschwitz - Praca czyni wolnym :) "?
Tupac ma racje tutaj. TO jest idiotyzm.

BUNCH

Nie widziałam filmu, nie wiem, co dokładnie ośmiesza, ale nie stawiajmy na równi Hitlera i jego ofiar. Im się należy szacunek, a ośmieszanie Hitlera - czemu nie...?

Kiki

Czyżby ktoś tu nie wiedział czym jest satyra?

jstej

satyra z tego który sprawił że nasi dziadkowie zostali rozsztrzeliwani,katowani i torturowani a ich zony gwałcone przez szwabów zupełnie mnie nie smieszy

KACUS_KC

Hitlera pierwszy wyśmiewał Chaplin i dobrze! Trzeci zbrodniarz świata (po Mao i Stalinie) nie zasługuje na niczyj szacunek. Wiem, że się powtarzam, ale mówimy tu nie o licznych ofiarach jego szaleństwa, lecz o kimś kto zasługuje na najwyższą pogardę.

Nie widziałem filmu nie mogę nic powiedzieć na jego temat. Może satyra jest trafna (szczerze mówiąc wątpię) albo też postać Hitlera jest tylko prowokacyjnym magnesem dla miernego przedsięwzięcia? To można ocenić tylko po zapoznaniu się z filmem!

Magik_2

To chore Hitler w czasie wojny zabił tylu Polaków i Żydów a oni jak by nigdy nic robią sobie z tego komedie. Mnie to nie śmieszy ;/

ocenił(a) film na 9
Magik_2

A "Jak rozpętałem 2 wojnę światową" już nie było śmieszne, tak? Bo poruszało zbyt poważne tematy bliskie nam wszystkim, tak? Idźcie się leczyć, ludzie, bo bzdury najzwyklejsze gadacie :/

Arvenia

Franek D. to nie Adolf H. poza tym o Franku nie nakręcono już tysięcy filmów. komedia z Hitlerem to też nic nowego, polecam 'życie jest piękne' Begniniego czy 'być albo nie być' Mela Brooksa. to, że udało się dwa razy, nie znaczy, że teraz też musi. pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
kinomaniaczek

Słuszna uwaga z tymi dwoma pozycjami. O wojnie tez mozna robić wesołe filmy, ale trzeba wiedziec jak.

spoilery poniżej ;)
Co do tego filmu, to oceniam go na 5/10, ponieważ jest nudny i akcja jest powolna. Fabuła naciągana, generalnie nie absorbuje widza. Głowny wątek filmu, czyli człowieczeństwo Hitlera nie jest zbudowany tak, żeby zaskoczyć czy zmusić do jakichś przemyśleń.
Są i plusy tego filmu, tzn zauważyłem wiele szczególików, które świadczą o "inteligencji twórczej" autorów. Np: kiedy Adolf G. wącha pod prysznicem mydło. Każdy kto zna prawdziwy obraz życia w obozach koncentracyjnych wie, co oznaczał dla niego ten zapach - normalność, wspomnienie życia przed wojną. Nie łudźmy się, że więźniowie mogli umyć się takim mydłem.
Podobnie z wyrzuceniem szynki z kanapki itp. Kto wie o co chodzi, ten wie.
Generalnie dla mnie to była największa zaleta tej produkcji, takie drobiazgi które udało mi się odczytać.
Co do humoru w filmie, bo to komedia w końcu, to jest on też raczej taki inteligentny i dawkowany w małych porcjach. Nikt tu boków zrywać nie będzie, przynajmniej nie powinien. Mnie spodobał się moment w którym Adolf H. usłyszał od Goebbels, że profesor pojechał z rodziną na wycieczkę (tak naprawdę Goebbels na własna rękę wysłał go tam z powrotem).

-Hitler: wybiera się pan na wycieczkę, profesorze?
-Grünbaum: ja i moja rodzina byliśmy w drodze powrotnej do obozu
-Hitler: <absolutnie poważnie> na urlop ?
-Grünbaum: tak, do Sachsenhausen.
Hitler zmieszany, widac ze myśli <ale dlaczego robić urlop właśnie tam?>

To nie jest śmieszne? Jest. I pokazuje wiedzę o obozach którą mieli i mają Niemcy. To były miejsca masowej śmierci, ale cześć jak nie większość Niemców nie zgodzi się z tym. W wyobrażeniu niektórych to były takie zaostrzone więzienia w czasie wojny (wiec były tam i jakieś ofiary). Podobnie jest z samą końcówką, kiedy Adolf pieprzy z mównicy trzy-po-trzy , a rodacy i tak go popierają. Czy to nie mówi czegoś o samych Niemcach? Jak napisałem, humor i elementy fabuły są inteligentnie dobrane, niektóre szczegóły zaskakują i jesli tylko widz złapie, o co w danym szczególe chodzi, zostanie nagrodzony.

Nie zmienia to faktu, że film jest nudny i nie polecam go ani trochę.
Chyba że ktoś chce miec o nim własne zdanie. To była właśnie moja motywacja do spędzenia wieczoru z tym filmem.
Twórcom udało się wyjść z tego trudnego tematu obronną ręką, tzn przy realizacji nie zbłaźnili się i nie obrazili nikogo (chyba że samym faktem podjęcia tematu), udało im się obśmiać pare rzeczy i ale mimo to koło prawdziwego działa filmowego to nawet nie stało. 5/10

ocenił(a) film na 3
Magik_2

mogli by zrobić komedie o hitlerze, ale nie w czasie wojny!!! wymyslili by np ze zahibernował się i przetrwał do dzis i takie "tam cos" chce zrobic ma zespoł EMO itd a nie ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones