PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 152
oceny
7,9 10 1 440152
6,7 31
ocen krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Nowobogackie małżeństwo, cielęcy zachwyt nad przestronnym mieszkankiem, malowanie ścian,
kariera, kryzys, bezpłodność, fantazje erotyczne (nastolatka), moralność prawnika, fanatyzm
religijny, Sodoma i Gomora, Szatan. Tanie moralizatorstwo podane niezdarnie, bez polotu, bez
klimatu, bez grozy (jedyne straszydełko to komputerowo wygenerowane, pseudo-demoniczne
grymasy). Przegadana, łopatologiczna końcówka.

Średniej kategorii horrorek z drewnianym gwiazdorem jednego filmu. Zatem wystarczy nazwisko
Pacino, by zagwarantować wysokie noty u publiczności?

ocenił(a) film na 9
feuerbach

Myślę, że nie, bo ja w ogóle za A. Pacino nie przepadam, a jednak film przypadł mi do gustu.

Mallor

Twój gust nie zmienia faktu, że Pacino ma aż 8 (tyle co De Niro) filmów w top 100 rankingu. Także ci panowie dostają wyraźne fory u publiczności. Taki Nicholson nie może liczyć na podobne względy, choć nie brakuje w jego filmografii wybitnych filmów.

ocenił(a) film na 9
feuerbach

Nicholson nie tańczy tak dobrze jak Pacino ;)

ocenił(a) film na 8
feuerbach

Fajnie sobie podcięła gardło :)

ocenił(a) film na 9
feuerbach

Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, wystarczy. Nawet taki gniot, jak "Jack i Jill" ludzie oglądają zapewne tylko po to, żeby zobaczyć, za co Al dostał złotą malinę.

Mi film podoba się z wielu względów, ale nie chce mi się o tym rozpisywać, chyba, że kogoś to będzie interesować.

Krytykant

A co ma wspólnego oglądalność filmu z oceną jego wartości? "Jack i Jill" mają (prawdopodobnie - bo nie oglądałem) odpowiednią ocenę, o "Gigli" nie wspominając.

ocenił(a) film na 8
feuerbach

Film jest po prostu fajny, ogląda się dobrze, a Al Pacino jak zawsze wymiata i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 5
feuerbach

Gra aktorska była na wysokim poziomie jednak fabuła była naprawdę kiepska, chodź z nie najgorszym wykonaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones