PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 159
ocen
7,9 10 1 440159
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

wrzucajcie teksty godne powtórzenia ;]
-Kim jesteś?
-Mam wiele imion.
-Szatan.
-Mów mi tato
( i sposób w jaki to Al Pacino powiedział )

użytkownik usunięty
blondi_zenit

Szatan o Bogu (Najlepszy monolog Pacino jaki slyszałem) "daje człowiekowi...instynkty.Daje ci ten niezwykły dar i co potem?Przysięgam, że dla własnej uciechy,dla potrzeb własnej kosmicznej...
burleski...ustala wszelkie zasady na opak.Żart wszechczasów.Patrz, ale nie dotykaj.Dotknij, ale nie próbuj.Spróbuj, ale nie połykaj.Kiedy ty przestępujesz z nogi|na nogę, co on robi? Zrywa boki ze śmiechu!"

Zobacz 'Zapach Kobiety', Al wygłasza tam dwa mocne monologi, jeden o kobietach, drugi w obronie swojego znajomego.

ocenił(a) film na 10
blondi_zenit

z twojego po prostu: Mów mi tato ;)

"I love you..." oczywiście w świetle całej sceny samobójstwa Mary-Ann

no i oczywiście "Próżność... z pewnością mój ulubiony grzech."

i jeszcze jedno: całe piosenki uznajemy też za cytat? ;) (chyba więcej dodawać nie muszę)

blondi_zenit

"Jestem fanem człowieka - humanistą. Może jednym z ostatnich?" Czy jakoś tak :)

ocenił(a) film na 9
kwiatek1984

Ufałem, że mnie wybronisz. Przyrzekłeś! Zgotuję ci piekło!

Jakie piekło można zgotować synowi szatana? ;)

ConstantineKate

Zajebisty aktor wszech czasów. Tylko on potrafi wcielić się w rolę o najbardziej wyostrzonej demonice charakteru, ta niepowtarzalna charyzma, ta dzikość, dosadność. Sądzę, że jeśli ktokolwiek miałby odegrać to na jego miejsce, wyszłaby z tego żałosna, godna pożałowania szmira. Więcej ról z Al Pacino, fenomenalny, oryginalny materiał czarnego charakteru. Swą postawą, sposobem poruszania się mówi więcej, niż ktokolwiek mógłby odegrać mówiąc. Człowieka z blizną nie miałam przyjemności oglądać. Ale od czego jest internet.

ocenił(a) film na 9
ConstantineKate

'Jakie piekło można zgotować synowi szatana?' - dobre pytanie. Chyba dlatego właśnie radykalne rozwiązanie problemów życiowych na końcu przynosi raj z żoną.

blondi_zenit

"Lepiej rządzić w piekle, niż służyć w niebie"

"Ale muszę się na to zgodzić.
Wolna wola...
Co za suka."

ocenił(a) film na 10
Guess_Who_2

"Czy ktoś przy zdrowych zmysłach mógłby zaprzeczyć, że XX wiek należał całkowicie do mnie?"

ocenił(a) film na 7
blondi_zenit

'Ramiona kobiety wyznaczają granicę jej mistycyzmu, a jej szyja...kiedy się porusza odkrywa całą tajemnicę otoczonego miasta...ziemia niczyja...w tej walce między umysłem a ciałem" <- mój ulubiony:]

ocenił(a) film na 9
blondi_zenit

"Robisz mu laske od pół roku a nie wiesz czy ma napletek czy nie ??!!!"
Keanau sie drze na sekretarke klienta :D

blondi_zenit

"A co z miłością?
Przeceniana.
Z chemicznego...
Punktu widzenia nie ma różnicy między nią,a jedzeniem sporej ilości czekolady."

ocenił(a) film na 9
blondi_zenit

spójrz na mnie... czy koś by powiedział, że jestem władcą wszechświata!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones