PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646045}

Adwokat

The Counselor
5,2 39 165
ocen
5,2 10 1 39165
4,5 24
oceny krytyków
Adwokat
powrót do forum filmu Adwokat

Bohaterowie tej całej historii jakby się umówili i niemal każdy z nich ma do wygłoszenia jakąś prawdę, jakiś tekst o "naturze rzeczy ", jakąś złotą myśl co staje się w tym filmie manierą mogącą irytować. Może czasem lepiej dać widzowi nieco prostszy przekaz by nie zamęczyć go na śmierć kilometrami dialogów ? Nie to żebym nie lubił dobrych dialogów ... ale jakoś w tym filmie niespecjalnie mnie poruszyły. Aktorsko jest nieźle chociaż bez rewelacji. Sam film niestety jak na taką obsadę i reżysera , zwyczajnie słaby. Może takie wrażenie jest po pierwszym obejrzeniu. Nie wiem bo drugi raz nie obejrzę tego "dzieła".

ocenił(a) film na 5
armarange

zgadzam się z taką oceną - co prawda zagadnienie, o którym film opowiada, jest istotne - coś co sami wprawiamy w ruch często nie podlega już naszej kontroli, ale sposób opowiadania jest pretensjonalny. Monologi wygłaszane przez bohaterów brzmią nieprzekonująco, a w zestawieniu z postaciami wypowiadającymi te kwestie czasem wręcz humorystycznie. Skąd, do diaska, szef kartelu narkotykowego ma czas i ochotę na tak głębokie przemyślenia, a co więcej na dzielenie się nimi ze swoją ofiarą?
Podobne podłoże miało "Fargo", ale tam twórcy nie wpadli w pułapkę nachalnego dydaktyzmu.

ocenił(a) film na 4
tpf

Szef czas mógł mieć ale po co wygłasza te swoje filozofie ..tego rteż nie wiem..ale pewnie po to by ludzie oceniający na 8/10 mogli powiedzięc nam "nie zrozumiałeś tego arcy - madrego przekazu " ( nie wszyscy masturbują się w ten sposób fabułą tego filmu ale tacy są )

ocenił(a) film na 5
armarange

Hm... Pablo Escobar snujący rozważania nad nieodwracalnością skutków podjętych decyzji? Kto wie? :)

ocenił(a) film na 4
tpf

To nie zmienia faktu że to momentami sztucznie wychodzi w filmie i wyglada na jedno wielkie kazanie dla widza

armarange

festival gimbusow.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones