PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102695}
6,6 781
ocen
6,6 10 1 781
6,0 5
ocen krytyków
Aelita
powrót do forum filmu Aelita

to obejrzałem kilka naprawdę starych filmów. Kłopot taki, że nie znam alfabetu rosyjskiego, to i czytanie napisów słabo mi szło. Rozpoznawałem tylko Moskwa:) Cóż, upośledzone oglądanie to i niewiele mogę powiedzieć - ale bazując na ocenie aktorów i po przeczytaniu opisów fabuły powiem tak: Film z zupełnie innej epoki - nawet produkcje z lat 50 to już przepaść. Zastanawiające, że filmy nieme sprzyjały tematyce horror - science fiction - np. właśnie Aelita, Drakula, gabinet dra Cagliari... Melodie w tle całkiem trafione i nie tak znowu archaiczne, także gra (tj. mimika) aktorów wcale nie taka bardzo teatralna. Najlepsza scena - wykuwanie sierpa i młota chyba:) Ogólnie - coś zupełnie innego niż to do czego jesteśmy przyzwyczajeni, wymaga skupienia, ale może stanowić ciekawą odskocznię. Poprzez brak dialogów skupiamy się bardziej na obrazie i naturalnie uwypukla się nastrój, takie oglądanie filmu wymaga więcej współudziału widza, samodzielnej interpretacji, choć jak mówię, jeśli umiałbym czytać oo rosyjsku pewnie łatwiej był ten film łyknął.

Przypalowiec

Tez oglądałem na filomboxie i trzeba było włączyć polskie napisy :)

Grzywos

BTW masz problemy z synchronizacją napisów na arthousie. Ja mam dostęp z systemu Horizon bez funkcji przesuwania napisów w czasie. Napisy z reguły znacznie wyprzedzają kwestie wypowiadane. Poprawę mogę uzyskać zatrzymując film na napisach i następnie przewijając do przodu (napisy pozostają na swojej pozycji) w adekwatne miejsce. Niestety poprawa nie jest trwała. Nie wiem czy to problem Arthousa czy Horizona...

kosarz1311

To pierwsze zdanie, to oczywiście pytanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones