PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102695}
6,6 782
oceny
6,6 10 1 782
6,0 5
ocen krytyków
Aelita
powrót do forum filmu Aelita

Urzekł mnie

ocenił(a) film na 9

Bardzo sympatyczny film. Sądziłem, że większość akcji będzie działo się na Marsie a tu niespodzianka, dominuje Ziemia. Sam Mars ciekawie wykreowany (świetne kostiumy). Ciekawe czy robotnicy w podziemiach byli inspirowani "Metropolis". Wielkim plusem jest zakończenie filmu. Sama akcja na ziemi przypadła mi do gustu. Perypetie miłosne, przekręty, świetna scena z tajnym balem dawnej elity. Dam zawyżone 9/10 jako miła odskocznie od bezmyślnych filmów sf-sci którymi jesteśmy obecnie przytłaczani.

ocenił(a) film na 9
Rezun

Zapomniałem dodać, że spodziewałem się większej dawki propagandy. Nawet gdy jest ona nam serwowana nie denerwuje. Jeszcze jeden plus.

użytkownik usunięty
Rezun

Co do propagandy to piękny był robotnik młotem wykłuwający sierp :]

ocenił(a) film na 7
Rezun

Dla mnie nierówna rzecz, akcja na ziemi nudnawa momentami, co innego na Marsie kawał porządnego sajensfikszon. Najbardziej mnie rozbroiła końcówka z rewoltą na czerwonej planecie, propaganda na całego. Niemniej rzecz zjadliwa, tak sobie myślę, że kino radzieckie nie jest złe jeno ta ich propaganda kuje w oczy.

ocenił(a) film na 8
Rezun

Robotnicy nie mogli być inspirowani Metropolis bo Metropolis powstało później :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones