PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31531}

Afrykańska królowa

The African Queen
7,1 5 238
ocen
7,1 10 1 5238
6,5 10
ocen krytyków
Afrykańska królowa
powrót do forum filmu Afrykańska królowa

Co mi się pierwsze rzuciło w oczy to absurdalny główny motyw fabuły (chęć zatopienia niemieckiego statku za pomocą lichej łodzi sterowanej przez dwójkę marzycieli), a reszta już poszła sama. Film ogólnie dobry, lekki, przyjemny, ze świetnymi zdjęciami i klimatem pokonywania kolejnych przeszkód na afrykańskiej rzece, no i bardzo dobrym aktorstwem, jak na taką przyziemną zupełnie komedię, tudzież film przygodowy (zwłaszcza 52-letni Bogart imponuje krzepą w tym filmie i jest jego najjaśniejszym punktem). Choć i pewne minusy są widoczne. Jest to raczej film na jeden raz, oglądany momentami z przymrużeniem oka, także nieco naiwny w wątku romansowym (choć z drugiej strony ten wątek jest dla widza sympatyczny i przystępny). Całość spokojnie oceniam na 7/10 i polecam na wieczór.

diego88

Zgadzam się - lekkie kino z bohaterskim motywem :)

ocenił(a) film na 9
diego88

Ja tam jeszcze go nieraz zobaczę. Długo się przymierzałem do tego filmu, spodziewałem się w sumie kostiumowego romansidła w stylu 'Pożegnanie z Afryką' (fuuj), z nachalnym moralizatorstwem i wepchaną na siłę religią (jak w 'Nocy Myśliwego')... Na szczęście wiara w Hustona mnie nie zawiodła :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones