PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 356
ocen
7,1 10 1 35356
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

7/10

ocenił(a) film na 7

Myślę, że średnia jest w sam raz... Szczerze mówiąc spodziewał się innego filmu a tu proszę dominacja Chrześcijaństwa i to jaka! Nie wiem ile jest w tym prawdy ale ten film dowodzi, że Chrześcijaństwo wcale nie jest takie kolorowe...
Film naprawdę dobry, wart uwagi no i oczywiście świetna rola Rachel Weisz!

jack_shephard

Ten film nie ma w sobie prawdy.... wiem bo interesuje sie historią i odpowiedzi na takie pytania jak czy ten film przedstawia prawdziwą historie radze szukać w książkach a nie w bibliotece :)

ocenił(a) film na 7
Szozdi22223

Ale przecież książki są w bibliotece ;p
Aaa z tego co ja wiem to jest w tym filmie trochę prawdy... Chrześcijanie palili w tamtych czasach wyznawców innych religii, pogan np na stosach, ludzi przymuszano do tej wiary to oczywiste.. więc mi tu nie mów, że w tym filmie nie ma prawdy.

jack_shephard

Sorry pomyłka: w filmach. A z skąd to wiesz ze tak było ??

ocenił(a) film na 7
jack_shephard

Że co? Na stosach!? Kogo Chrześcijanie palili pod koniec antyku? Do prześladowań (może lepsze słowo to represjonowanie) innych, zamieszek to się zgodzę nawet. Nie jest to o tyle wina samych chrześcijan co ludności bliskowschodniej, rozmiłowanej w filozofii, myśleniu i spieraniu się. Wcześniej mamy chociażby starcia żydów z grekami, Egipcjan rodowitych z grekami itd. Alexandria to było takie małe "religijno-filozoficzne" piekiełko, gdzie często argumentem były kije, miecze i strach (z greckiej mentalności śmieje się nawet Pratchett w "Piramidach" lub "Pomniejszych Bóstwach"). Na zachodzie pod tym względem było znacznie bardziej spokojnie. ;)

ocenił(a) film na 7
Martin von Carstein

*No, może nie liczyłbym Afryki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones