PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 356
ocen
7,1 10 1 35356
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

hmm

ocenił(a) film na 7

Spodziewałam się podobnych scen, ale nie mogę oprzeć się przekonaniu, że gdyby nie Chrześcijanie czy też jak tu pokazano "chrześcijańska dzicz" ...
religia jak choroba psychiczna, Egipt jak Rzym... jakoś wszystko niby w porządku pod względem historycznym ale coś mi tu jednak nie gra.

Martynnka01

Ta "chrześcijańska dzicz" i tak została wybielona w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
baccha

Wiem, ale mimo wszystko brakuje mi w tym tego "czegoś" co porywa tłumy. Nie mówię tu o tych tłumach z USA , które łatwo porwać tęskna miłosna historyjką.

ocenił(a) film na 9
Martynnka01

Uważam że to dobry, i w miarę prawdziwy film. W rzeczywistości oszalały tłum zachowywał się pewnie jeszcze gorzej. Czytałem sporo o tamtych czasach i jeszcze nieco późniejszych. Bezkrytyczni fanatycy katolicyzmu bezpodstawnie się oburzają. Prawdziwa historia kościoła ma wiele niechlubnych momentów. Ostatni z giga skandali to ukrywanie i przerzut niemieckich zbrodniarzy wojennych do Ameryki Pld w latach 40, 50, a nawet 60 XX wieku. Pranie brudnej forsy, czy pedofilia wśród duchownych to pryszcz, bo to jest we wszystkich wyznaniach, ale sympatyzowanie z faszystami to był totalny skandal.

ocenił(a) film na 9
Martynnka01

W prawdziwej wersji Hypatię uśmierciliby poprzez wyłupanie oczu i zabicie ostrokołami.
Trochę podpudrowali tę wersję, by współcześni chrześcijanie nie czuli się urażeni : >

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones