PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3734}
6,9 57 037
ocen
6,9 10 1 57037
6,6 11
ocen krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Czy tylko mi się tak wydaje, że Brzechwa pisząc Akademię był pod wpływem czegoś? Trochę surrealistyczna treść. Pan Kleks to jeden z moich ulubionych bohaterów literackich - jest nieco psychodeliczny. Jako dziecko nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale treść książki - te kolorowe włosy, fabryka dziur i dziurek, sen o siedmiu szklankach itd - to jest mega abstrakcyjne i bardzo mi się podoba.

thebeatlesgnr

Cóż, Brzechwa po prostu pisał tę książkę podczas II wojny światowej, gdy - będąc Żydem - musiał się ukrywać. Zapewne po to, by uciec od tragicznej rzeczywistości, wymyślił tak absurdalny świat - co nie przeszkodziło mu jednak w zawarciu weń obrazu straszliwych wilków atakujących praktycznie bezbronny kraj i niszczących wszystko, co napotkają na swej drodze ;P

Gladka

Tak, te wilki zdecydowanie mogą przemówić do dziecięcej wyobraźni. Myślę, że gdyby to jeszcze raz zrobić z tego film - ale nie w formie baśni dla dzieci, tylko filmu fantasy - byłoby na co popatrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones