PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794065}

Akt zemsty

Acts of Vengeance
5,6 4 698
ocen
5,6 10 1 4698
Akt zemsty
powrót do forum filmu Akt zemsty

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

Nie chcę atakować personalnie niektórych użytkowników, ale wypowiedzi typu:
" Film o chopie co sie postanowił, że przestanie godoć..." urągają ludzkiej inteligencji.
Po prostu powinny być kasowane z automatu, bo nie wiem jak głupim i ograniczonym trzeba być, by produkować takie brednie.

Film jest o czym innym. Jeśli ów użytkownik nie widział (i przez to nie wie), niech się nie wypowiada. A jak widział i tak twierdzi, to nadaje się do oddziału zamkniętego, nie forum do oceniania i recenzjowania filmów.

Świetny film. Nie mają sensu żadne porównania do innych. Każdy film trzeba traktować indywidualnie. To jest konkretny pomysł i realizacja.

8 to sprawiedliwa ocena , bo film bardzo dobry.

Najbardziej mi się spodobały i powinny być meritum, słowa-cytat na koniec filmu :

"Najlepszym rewanżem jest nie być takim, jakim jest twój wróg"

Bohater przeszedł drogę. Oczyszczenia i odkupienia za winę - brak obecności i zaniedbania rodziny. Również jednocześnie drogę zemsty.
Zemścił się. Znalazł sprawcę. Wymierzona została sprawiedliwość. A jednocześnie, nie stał się taki, jak jego wróg.

Jest też happy end - pies i nawet ładna z buzi laska.

No i skłania do refleksji - że jednak każda decyzja ma wielki wpływ na życie ludzki. Jakby bohater inaczej (odpowiednio) się zachował - przeciwnik nie miałby powodu.
Rozumiem krzywdę jaka się stała. Ale to jednak nie upoważnia do morderstwa kobiety i dziecka.

MILF_06

...czyli film o chopie co sie postanowił, że przestanie godoć, a zaczął robić haaaaaa.

tisoctocffel

bardzo dobry komentarz :)

ocenił(a) film na 6
MILF_06

I jeszcze można dodać, że film jest poświęcony pamięci zmarłej żony reżysera, która wprawdzie nie zmarła w podobnych okolicznościach, jak bohaterki filmu, ale jednak jest to jakiś hołd reżysera, więc może zanim powiecie "ale kupa" zastanowicie się, kto i po co nakręcił ten film. Sam film jako kawałek sztuki filmowej oceniam całkiem nieźle, mimo tego, że i plakat jak i recenzje czy komentarze sugerują tandetę.

ocenił(a) film na 4
marcin_gardela

Przecież ten film jest bardzo nielogiczny i to po co ktoś go nakręcił nie ma w tym przypadku znaczenia.

ocenił(a) film na 7
MILF_06

Film naprawdę przyjemnie się ogląda. Ma morał i wiele przesłań po drodze. Ciekawe przystanki z cytatami Marka Aureliusza (sama jestem zainteresowana przeczytaniem Rozmyślań po tym filmie). Charakteryzacja Banderasa po scenie duszenia też zacna. Nie sposób jednak nie dostrzec pewnego logicznego niedociągnięcia. Wierzyć mi się nie chcę, żeby główny obrońca nie znał twarzy imienia i nazwiska rodzica poszkodowanej dziewczynki. Czy obroniony zabił dopiero po wypuszczeniu go po wcześniejszej sprawie?

Natucha001

Zabił ją świr, który powinien siedzieć, tak więc po obronieniu.

MILF_06

Ten film to porażka (
Chodzi o fabułę nie grę aktorską Banderasa. )
Banderasa gorszego paszkwilu nie widziałem.
Policjant psychopata
Ta jasne policjanci mordują kobiety i dzieci.
Prawnik -Banderas
Co w moment został mistrzem sztuk walk
A ta scena jak przez 10 minut się leją mimo ze już któryś z nich powinien dawno nie żyć .
Scena pojedynku Banderas - policjant

Nic w tym filmie nie było realne .

ocenił(a) film na 7
rafimoc40

Zgadzam się, zbyt wiele alogicznej fikcji.

ocenił(a) film na 5
MILF_06

Przeczytałem krótką, dosadną wypowiedź w gwarze, absolutnie logiczną i spójną. I na to ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia co przeczytał wyrokuje o urąganiu ludzkiej inteligencji, o potrzebie cenzury (bo nie zrozumiał {sic!}), o głupocie i ograniczeniu. Podobnie idiotycznego samozaorania, po prostu bredni, dawno nie czytałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones