PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790398}

Aladyn

Aladdin
6,9 60 360
ocen
6,9 10 1 60360
5,5 24
oceny krytyków
Aladyn
powrót do forum filmu Aladyn

Film w mojej ocenie na 7+

Ale tu akurat chciałbym wypowiedzieć się na temat seansu 4dx
Byłem pierwszy raz na takim formacie i zawiodłem się :/
*Woda - minimum tych kropelek, *Wiatr ? jakieś psikanie zza głowy i czasem podmuchy - a przecież tyle latania w tym filmie jest że pełne pole do popisu, tak samo jak z *Zapachami - gdzie olejki? przyprawy? kadzidełka? jeden zapach sie doszukałem, który był powtarzany przez cały film *Ruch, no to nie wyszło najgorzej (w połączeniu z wiatrem na +), obraz 3d - słabo, już wole iść do Imax'a. Nie polecam tego filmu w formacie 4Dx
a jakie jest Wasze zdanie? był ktoś z Was może na 4dx na Aladynie i chce się podzielić opinią?

Saimar

Co prawda nie byłem na Aladynie tylko na Zbrodniach Grindelwalda, ale też chciałem się wypowiedzieć propo moich odczuć co do tego rodzaju seansu.

Też byłem pierwszy raz z ciekawością w sobie jak się odbiera taki film, ale już wiem, że był to ostatni raz w moim życiu. Będę się zapierał rękami i nogami, nawet jak by mi ktoś postawił na taki seans bilet.

Tak jak powiedziałeś: WODA-słabo, ledwie czuć, że coś zrosi skroń, a w filmie potężna ulewa była. ZAPACHÓW- nie było, 3D u mnie masakra, bo i film był bardzo 'ciemny' i ledwo było widać co jest na ekranie, RUCH fotela czasem był ok, a czasem wyglądało to tak, że ktoś w filmie np podskoczył, a tam fotelem rzucało jak w katastrofie lotniczej(pewnie) - ogólnie bardzo nieadekwatnie do sceny. Najbardziej rozczarowujący był WIATR (nie wiem czy to psikanie się też do tego zaliczało). Hałas nawiewów i tego psikania zza głowy sprawiało, że przełączała mi się łączność z ekranem na łączność ze swoją irytacją.

Podsumowując: idąc na taki seans myślałem sobie: łaaał, pewnie będzie super, odbiór filmu angażujący więcej zmysłów. W rzeczywistości ten odbiór był bardzo spłycony, nie wciągnął/wchłonął bardziej w film, a wręcz przeciwnie - sprawił, że nie chciało już mi się w tym uczestniczyć. Ale siedziałem twardo, bo ponad 5 dych za bilet trzeba było wybulić :D

Nie wiem, może to kwestia kina, może gdzie indziej jest inaczej. Ja byłem we Wrocku w Cinema City.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones