PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34959}

Ale jazda!

Interstate 60: Episodes of the Road
7,4 15 995
ocen
7,4 10 1 15995
6,7 3
oceny krytyków
Ale jazda
powrót do forum filmu Ale jazda!

'Uważaj, czego sobie życzysz bo może się spełnić!'

To jest jeden z TYCH filmów, których nikt nie zauważa, przechodzą bez echa i puszczane są na dwójce w godzinach 0:00-3:00 (serio... próbowałem dwa razy obejrzeć do końca jak puszczali po północy, ale ze względu na zmęczenie ogólne nie podołałem. dopiero za trzecim razem się udało).

Wspaniały film drogi, ukazujący życie w krzywym zwierciadle. Czarna komedia, film psychologiczny, momentami dramat... odrobina thrillera (niezapomniany moment ścigania "czerwonego samochodu oblanego białą farbą").

Niezwykłe wrażenie zrobiła na mnie postać umierającego na raka palacza - Boba Cody'ego (Chris Cooper)... dawno nie widziałem tak przerażająco szczerego (acz fikcyjnego) podejścia do życia.

Miejsca do których trafia główny bohater (przesadnie zgodne z prawem miasteczko, totalitarny narkoland pod szyldem "praca i zabawa za narkotyki" itp.) - jak z krzywego zwierciadła, każde "opatrzone" w oryginalny i cyniczny morał.

A wszystko zgrabnie osnute wokół tajemniczej paczki i równie tajemniczej dziewczyny. Trzyma w napięciu do ostatniej minuty... a rozwiązanie genialne!

ocenił(a) film na 7
Mikez_2

Film emitowany jest na TVP (start o 22:55) a więc można powiedzieć iż awansował w ramówce ;)

Właśnie oglądam sceny z wspomnianego narko-miasteczka i nie do końca rozumiem przesłania oraz związku z przygodami i życiem głónego bohatera.

Zobaczymy co będzie dalej...

ocenił(a) film na 10
_MAX_

Po obejrzeniu filmu, czuje sie tak, jak zapewne czuli się narkomani po zażyciu szybko uzależniającej euforii, czyli błogo :)
Historyjka jak ze snu, dosłownie i w przenośni. Film sprawił że chcę go oglądać jeszcze kilka razy. Wspaniale przedstawiona niebanalna historia, wszystko trzyma się kupy, film nie nudzi nawet przez chwilę, ciągłe utrzymanie napięcia. Słowem nie mogłem lepiej spędzić tego wieczoru :)

Tym których zachwyciła ta pozycja, mogę śmiało polecić Efekt motyla, ponieważ można zauważyć pewne podobieństwa, a film równie genialny.

ocenił(a) film na 8
SWJar

Tym, których NIE zachwycił ten film mogę polecić takiego gniota jak "Efekt Motyla".

Co do pory emisji - "Swobodny Jeździec" w Polsacie był nadawany po północy. Tak to w dzisiejszych czasach jest z niekomercyjnymi filmami, obejrzą je tylko ci najwytrwalsi ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones