PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31724}

Ali

7,1 23 084
oceny
7,1 10 1 23084
6,7 10
ocen krytyków
Ali
powrót do forum filmu Ali

Ali

użytkownik usunięty

Moim zdaniem Ali to najlepszy bokser wszech czasów:)

użytkownik usunięty

Chyba Mannya Pacquiao

A Manny to niby jakim cudem?

użytkownik usunięty
tygrum

Jest pierwszym bokserem w historii, który został zdobył tytuł mistrzowski w 8 kategoriach wagowych
Walczył z samymi najlepszymi zawodnikami:
Marco Antonio Barrera x 2
Juan Manuel Marquez x 2
Erik Morales x 3
Jorge Solis
David Diaz
Oscar De La Hoya
Ricky Hatton
Miguel Angel Cotto
Joshua Clottey
Antonio Margarito

Ma dopiero 33 lata i jest obecnie w życiowej formie, został mu tylko pokonania Floyd Mayweather Jr który unika z nim walki

Ali to bokser wagi ciężkiej, to raz..
Dwa, nikt inny w historii wagi ciężkiej nie stoczył tyle zwycięskich walk z taką ilością tak wybitnych pięściarzy będących w swoim prime.
Każdy znawca boksu dostanie ataku kolki ze śmiechu na takie porównanie, to cztery ;)

użytkownik usunięty
tygrum

Każdy znawca boksu dostanie ataku kolki ze śmiechu na takie porównanie - powiedz wszystkim specjalistą układający liste najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagową (P4P) bo oni dosyć często zestawiają ze sobą bokserów z różnych kategorii

Ok :)
Manny, to świetny pięściarz, ma dokonania, temu nie przeczę, ale do statusu wielkiej legendy boksu to jednak chyba Mu daleko.
Z tego co słyszałem, wielu ma zarzuty że jest bezpiecznie prowadzony i dostaje łatwych rywali.
Nie siedzę niestety w niższych wagach, jestem tylko hobbystą, mnie interesuje HW :)
Więc tylko polemizuję, nie kłócę się.
Mam wielki szacun dla Pacquiao, ale niespecjalnie się nim ekscytuję.
Chodziło mi wcześniej o to, że wg znawców Ali -Manny to inne ligi.
Ale wielu znawców stawia też ponad Alim innych pięściarzy, głównie Sugar Ray Robinsona
http://www.legendyboksu.pl/Sugar-Ray-Robinson.php

użytkownik usunięty
tygrum

Ja mam odwrotnie bardziej interesują mnie lżejsze wagi, bo to wszystko co się dzieje w HW to jest śmiech na sali.
To że Manny jest bezpiecznie prowadzany to bujda na resorach. Facet przewędrował aż o 8 kategorii wagowych w górę, w każdej wadze walczył z najlepszym bokserem. Obecnie walczy w kategorii 66kg z zawodnikami cięższymi od siebie o 7kg (z lżejszymi lub równymi sobie nie ma sensu, bo by ich rozniósł). W każdej walce ryzykuje zdrowie - gdyż dużo cięższy przeciwnik, ma silniejszy cios i może go ciężko znokautować.
Coraz częściej słychać głosy że to Manny powoli staje się nr.1, jednak aby tak się stało musi pokonać Mayweathera, tyle że ten tchórz unika wali znajdując coraz to inne wymówki.

Mayweather by pokonał Pacquiao! Według mnie Pacquiao mimo, że jest dobrym pięściarzem nie zasługuje nawet na miejsce w TOP 20 najlepszych. Najlepszy to jest Ali, Tyson, Foreman, Marciano etc...!

użytkownik usunięty
Vezo

Skoro by go Mayweather pokonał to dlaczego boi się z nim walczyć?
Manny spokojnie zasługuje w tej chwil na TOP 5, a jeszcze jak pokona Mosleya Berto i tego tchórza Mayweather to stanie się bezapelacyjnie numerem 1

Nigdy nie będzie uznany numerem 1, choćby ze względu na wagę w której walczy.

użytkownik usunięty
Vezo

Ale Głupoty piszesz. Kategoria wagowa akurat jest niewiele do znaczenia.
Tak w ogóle to Manny został pierwszym bokserem w historii który zdobył tytuł mistrzowski w 8 kategoriach wagowych.
Powtarzam, w 8 kategoriach - trzeba być na prawdę fenomenem aby przewędrować od wagi 49 kg do 69 kg i w każdej kategorii walczyć z najlepszymi. Śmiem wątpić czy kiedykolwiek ktoś powtórzy jego wyczyn

Taaa... a teraz każdy kto walczy z pacquiao musi dostować się do jego wagi co dużo kosztuje... Pacquaio męczył się z Marquerem WYGRAŁ, ale nie zasłużenie. Mayweather rozbil Marqueza jak chciał.!
Lubie Pacquiao, nie jest tak poje.... jak Mayweather ale jeśli chodzi o bokserskie umiejętności jest słabszy.

Zdobył tytuł w 8 kategoriach... i? Mayweather też by mógł, tylko jemu nie zależy na pasach tylko na $$$ !

użytkownik usunięty
Vezo

Ehhh... to że bokser zbija te 5 - 7 kilo to normalne a nawet wskazane. Pacquaio tak naprawdę powinien wygrać 2 walki z Marquerem. W pierwszej Marquez miał więcej szczęścia niż rozumu bo gdyby walka odbyła się na terenie innego stanu to przegrałby przez KO w 1 rundzie. Remisowa punktacja w tym pojedynku u sędziów była na niekorzyść Pacquaio, dodam tylko że komentatorzy HBO wypunktowali tą walkę 115 - 110 Pacquaio. Druga walka to nieznaczne zwycięstwo Pacquiao, komentatorzy punktowali 115 - 112 Pacquiao. Floyd wygrał gładko Marquezem - tak naprawdę do tej walki nie powinno nie dość. Różnica wagowa między nimi zbyt duża, aby tego było mało Floyd przygrał w hója bo z zmieścił się w limicie, za co musiał beknąc 0,5 mln $ - ale co to dla niego.
Równie dobrze ja mógłbym przytoczyć walki Floyda z Oscarem i Hattonem - Pacquiao na ich tle prezentował się o niebo lepiej niż Floyd
Co do umiejętności to Floyd ma lepszą defensywne, refleks i kontrataki. Natomiast Pacquiao jest szybszy, zadaje ciosy seriami z każdej płaszczyzny i ma niesamowitą wytrzymałość. Myślę że wynik walki jest sprawą otwartą ale puki co to na razie Floyd się penia

'''Zdobył tytuł w 8 kategoriach... i? Mayweather też by mógł, tylko jemu nie zależy na pasach tylko na $$$ !''' - tu mnie rozśmieszyłeś
Mayweather zaczynał swoją karierę w wadze 'junior lekkiej' (58,9 kg) więc aby zdobyć 8 tytułów mistrza musiał by swój ostatni wywalczyć w wadzę 'pół ciężkiej' (79,3 kg) Co jak co ale ja Mayweathera nie widzę w walce z Chadem Dowsonem, Hopkinsem czy Pascalem, powiem więcej nie miał by szans nawet z tymi niemieckimi pseudo mistrzami. Teraz pewnie sobie zdajesz sprawę jaką głupotę palnąłeś

Hmmm, to jest trochę kwestia organizmu...
Wbrew pozorom to przy budowie Manny'ego nie dziwię się że walczy teraz z 66kg, natomiast myślę że o talencie mówi że nawet ważąc 49 kg wygrywał.
Jedni muszą walczyć z nabieraną masą, inni im ciężsi tym się lepiej czują.
Ja np ważyłem 55-109 kg, najlepiej czuję się teraz - 93kg. A w przyszłości pewno dobiję do 110u, tylko od ok 95u muszę już "układać".
Za mało znam obu pięściarzy, ale doskonały counter raczej wygra z doskonałym ofensywnym.
Inna sprawa że Floyd się starzeje, jest coraz bardziej nierozboksowany i pewnie cofa się w swoim boksie.
Zdaje się że albo walki nie będzie, albo Floyd planuje wydoić z tego gigantyczną ostatnią wypłatę.
Bo czas działa mocno na Jego niekorzyść.
Za 2 lata Manny prawdopodobnie Go zmasakruje, jeśli Floyd będzie nadal tyle walczył.
Ale z tym zrzucaniem wagi to nie tak prosto - wyobraźcie sobie walkę Pacquaio z... Władymirem Kliczką. W limicie 72 kg.
Myślę że Pacquaio byłby wielkim faworytem bo po takim zrzucaniu Kliczko nie miałby siły ręki unieść....

użytkownik usunięty
tygrum

''doskonały counter raczej wygra z doskonałym ofensywnym''
-- to zdanie brzmi trochę bez sensu, gdyby tak naprawdę było to wyniki wielu walk byłyby już rozstrzygnięte przed podpisaniem kontraktu. Każdy zawodnik trenowałby taki kontr-styl boksowania, bo po co inny skoro ten jest najskuteczniejszy?

''Inna sprawa że Floyd się starzeje, jest coraz bardziej nierozboksowany i pewnie cofa się w swoim boksie.
Zdaje się że albo walki nie będzie, albo Floyd planuje wydoić z tego gigantyczną ostatnią wypłatę''
-- tu się z tobą zgodzę, chodziarz w to czekanie na wypłatę zbytnio nie wierzę, bo po co tak długo czekać? Gdyby nawet doszło do tej walki obecnie to i tak by się sprzedał - prawdopodobnie byłaby to największa i najbardziej dochodowa walka w historii boksu.

''Ale z tym zrzucaniem wagi to nie tak prosto - wyobraźcie sobie walkę Pacquaio z... Władymirem Kliczką. W limicie 72 kg.
Myślę że Pacquaio byłby wielkim faworytem bo po takim zrzucaniu Kliczko nie miałby siły ręki unieść''
-- o czym my tu gadamy? To zdanie brzmi tak jakbyś w ogóle nie miał pojęcia o boksie albo to jest mega-ironia z twojej strony. Jak to przeczytałem to mało co z krzesał nie spadłem. O ile Pacquaio dałby może rade dobić do 72 kg, to Kliczko zbić do 72 nie!!!!!!!!!!
Władymirem Kliczką w limicie 72 kg. - Facet normalnie waży ok. 110 kg mierzy 198 cm wzrostu i ma niemal 0% tłuszczu. Zejście w jego przydatku do 72 kg jest absolutnie nieprawdopodobne i nieosiągalne - no może gdyby amputował sobie nogę albo dwie.

Akurat dałoby się, jak najbardziej, nawet pewnie i do 65u kg :)
Zawodnikiem ani trenerem boksu nie jestem, ale zajmuję się sportem z innej strony, i jak najbardziej da się zrobić z Kliczki szkieleciaka :D
Przykład skrajny, ale chciałem coś pokazać.
Napisałeś że to, że bokser zbija 5-7 kg to normalne, anawet wskazane.
W momencie gdy brakuje tłuszczczu i wody, palisz mięśnie, a gdy zbyt mocno przyciskasz, po prostu wyniszczasz organizm i jesteś potwornie osłabiony...
Podobno właśnie De La Hoya ostro się zajechał przed walką z Pacmanem....
Mówiąc krótko, jeśli zawodnik chce być w optymalnej formie, to wachania powinny być 2-3 kg, nie więcej.
można oczywiście ostro się odwodnić na ważenie, a potem uzupełnić płyny i wyjść na ring już parę kilo cięższym (tak zdaje się zrobił Margarito).
Co do counterów, to trzeba po prostu mieć do tego dryg i niesamowity refleks. Ale Ci kórzy osiągnęli mistrzostwo w tym stylu walki, to z reguły Ci najlepsi ;)
Pozdro

użytkownik usunięty
tygrum

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . ________
. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`\

użytkownik usunięty
tygrum

Kliczko 65 kg - nie kompromituj się

Ech.... A cóż w tym takiego niemożliwego?

tygrum

Porównanie do Kliczki bezsensowne, ponieważ nie chodziło o aż tak dużą różnicę. 35,a 8 :>.

Do manypakiao7 - Każdy ma swoje zdanie, a moim najlepsi byli Ali, Lennox, Marciano.

ocenił(a) film na 8
Vezo

Ali, Tyson,Lewis :) I prawda jest taka że w pamieci kibicow zostaja tylko bokserzy HW... Manny jest swietny ale za 30 lat nikt nie bedzie o nim pamietac, z tego okresu bedzie sie wspominac tylko 2 braci z Ukrainy.

użytkownik usunięty
kinoman989999

Z pewnością dwaj bracia z Ukrainy zostaną najlepiej za pamiętani ale jako największe tchórze i manipulanci

ocenił(a) film na 8

to z kim twoim zdaniem powinni walczyc zeby udowodnic swoja wartosc? wymien kogo unikaja

kinoman989999

Kliczko nie zostaną zapamiętani ponieważ mają żałosny styl walki, ich wszystkie walki wyglądaja tak samo.

Ale również Pakiao jak zakończy karierę zostanie zapamiętany, że jest mistrzem 8 kategorii, ale nie zmienia to faktu, że nie będzie "stawiany" w rankingach wszech czasów. Było od niego wielu lepszych bokserów (ok 30) i mówią to ci, którzy na boksie się znają i na ich wypowiedziach opieram swoją opinię.

ocenił(a) film na 8
Vezo

"Kliczko nie zostaną zapamiętani ponieważ mają żałosny styl walki" czyli jaki? bo nie rozumiem. Skoro wygrywaja z kazdym to raczej zalosny nie jest. to nie ich wina ze trafili na okres w ktorym nie ma dla nich godnych rywali

kinoman989999

Żeby Kliczko zawalczył z Tysonem ze szczytowej formy to by padł do 5rnd. Na Kliczke wystarczy, że ktoś jest zwinny i konsekwentnie trzyma gardę i koniec. Przykładem jest Sanders, która ośmieszył Ukraińca..

"Skoro wygrywaja z kazdym to raczej zalosny nie jest. to nie ich wina ze trafili na okres w ktorym nie ma dla nich godnych rywali"

Tak, żeby Kliczko urodził się w czasach kiedy walczył
Rocky Marciano, Ali. Tyson lub Foreman to nie był by pewnie nawet popularny.

TAKTYKA: LEWYM trzymać i punktować. Usnąć można..

off.. POLECAM DZIŚ OBEJRZEĆ Mannego z Mosleyem.. :)

użytkownik usunięty
Vezo

widzę że od czasu do czasu zdarzy ci się napisać coś mądrego

Kilka razy poniosło mnie ponieważ, jeśli film Ci się nie podoba to od razu ma być beznadziejny dla wszystkich.. Najpierw piszesz, że jest lipny, argumentujesz (w porządku), a potem za wszelką cenę narzucasz swoją opinię.

Vezo

Sanders wygrał bo miał bardzo szybki i bardzo mocny cios...

użytkownik usunięty
kinoman989999

David Haye, Nikolai Valuev - jak był jeszcze zdrowy.

Valuev jest jednym z moich ulubionych, ale jeśli wróci po kontuzji to lepiej żeby nie wychodził do braci, a za Haya trzymam kciuki. :)

ocenił(a) film na 8
Vezo

"Przykładem jest Sanders, która ośmieszył Ukraińca.. ", to bylo 9 lat temu, od tego czasu Wladimir sporo sie poprawil... A Haye dostanie swoja szanse, zobaczymy czy ja wykorzysta

Vezo

Akurat Vitek na Wałujewa to parę lat polował i próbował walkę zorganizować. Teraz tez Go kusi do powrotu.

A z Haye były już ze 2 lata temu podpisane kontrakty, zarówno Władek jk i później Vitek - to Haye się z tych walk wycofał.

tygrum

Co ty gadasz? Nikt nie podpisał kontraktu, były tylko negocjacje. A po za tym nie wiadomo kto się wycofał, ale jeśli Haye to zrobił to jest geniuszem, ponieważ teraz dostanie o wiele większą wypłatę.

Vezo

Ech...
http://www.sport.pl/boks/1,64992,6684466,Boks__Haye_wycofal_sie_z_walki_z_Kliczk a.html
wiadomo, wystarczy przecież poszukać. na 17 dni przed walką, gdy pięściarze już są na obozach przygotowawczych do walki,to raczej ciężko żeby kontrakt był niepodpisany, nieprawdaż?

tygrum

o kur.... co ty gadasz? Wiem, że teraz jest podpisany, ale mówiłem o wydarzeniach sprzed roku, więc? Wtedy nie były podpisane, Haye lub Kliczko wycofał się po prostu z negocjacji tegoż kontraktu.

Vezo

A przeczytałes w ogóle tego linka? To nie boli... I rzuć okiem na daty.

tygrum

Tak, tak oczywiście sport.pl jest najlepsze. Tylko dlaczego na bokser.org, albo boxingscene informacje były inne?

Vezo

http://www.bokser.org/content/2009/05/22/125531/index.jsp
http://www.bokser.org/content/2009/06/03/182552/index.jsp
O, mówisz... Może te inne informacje były? (od razu zwracam uwagi na daty).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones