PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108102}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,3 29 159
ocen
7,3 10 1 29159
6,4 9
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Nudy!

ocenił(a) film na 2

Ten film to chyba najgorze dzieło Disneya! kompletna pomyłka, film jest nudny i nieciekawy, aż żal marnować te 70 minut na oglądanie takiego badziewia...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lady_of_the_Rings

Żal, że twoja stara nie nauczyła Cię, że nie mówi się takich rzeczy.

ocenił(a) film na 10
MR_ciachciach

Żal, że są osoby piszące wyraz "rzeczy" przez "ż"

ocenił(a) film na 7
Lady_of_the_Rings

Hahaha.. nikt nie napisał "rzeczy" przez "Ż", a poza tym kogoś tu nie nauczono kultury osobistej.

ocenił(a) film na 10
zabcia_5

domino miał w opisie na swoim profilu

Maarit

Maarit jest pewnie fanem gowna pod nazwą anime :)

użytkownik usunięty
kotbury

Żal że nie macie poszanowania na gusta innych

ocenił(a) film na 10

Ludzie uspokójcie się! O gustach się nie dyskutuje, i nie można kogoś obrażać bo mamy inne zdanie niż on. Jednemu może się podobać anime innemu Alicja. Ja należę do tej drugiej grupy ponieważ ta bajka jest magiczna na swój sposób. Oglądałam ją często gdy byłam mała i mam do niej sentyment. Ma świetny klimat, a pod prostymi dialogami bohaterów, kryję się drugi sens, dla starszego widza. Jest to świetna bajka według mnie. Taka już nie powstanie we współczesnym Disneyu.

ocenił(a) film na 10
fioletowy_kapturek

Zgadzam się z Tobą, co nie zmienia faktu, że jak zobaczyłam komentarz Maarit to od razu puściły mi nerwy i na tak żenujący poziom wypowiedzi odpowiedziałam takim samym, żenującym poziomem wypowiedzi.

BTW, lubię anime ;).

Lady_of_the_Rings

ale z tą aborcją to przegięłaś:/ wolałabym już nie lubić Alicji;P niż żeby mi kiedykolwiek coś takiego przeszło przez gardło

msgamgee

Lady_of_the_Rings - ja pierdzielę, jaka idiotka z ciebie...

ocenił(a) film na 10
msgamgee

Zgadzam się z Tobą, przegięłam, mój błąd, a autorkę tematu przepraszam za to.

ocenił(a) film na 8
kotbury

Na jakiej podstawie nazywasz anime gownem? Oglądałeś "Spirited Away: W krainie bogów", "Księżniczkę Mononoke", "Laputa - podniebny zamek", "Mojego sąsiada Totoro", "Podniebną pocztę Kiki"?

Wbrew temu, co się niektórym wydaje, anime to nie tylko głupie i brutalne historyjki o walczących robotach i potworach jak Yattaman, Dragon Ball, Pokemon itd. To również pełnometrażowe, artystyczne arcydzieła, jak te w/w produkowane przez studio Ghibli.

Ja lubię zarówno filmy Disneya, jak i Miyazaki'ego.

Maarit

moim zdaniem genialnie pokręcona bajka - jak byłam dzieckiem nie do końca ją rozumiałam, wydawała mi się trochę dziwna, ale jednocześnie ciekawa. dziś uwielbiam filmy Lyncha ;) mam nadzieję, że wersja Tima Burtona będzie jeszcze lepsza :)

ocenił(a) film na 10
aariciaa

mam tak samo jak Ty, w dzieciństwie to była moja ulubiona bajka a teraz Lynch to mój ulubiony reżyser :)

ocenił(a) film na 8
Laura_Palmer_2

Może wykażę się kompletną ignorancją, ale co ma Lynch do "Alicji w Krainie Czarów"?

ocenił(a) film na 10
angelann

surrealizm Alicji w krainie czarów oglądanej w dzieciństwie zapoczątkował zainteresowanie filmami Lyncha w wieku późniejszym

angelann

Alicja to taki Lynch dla dzieci - jego filmy też przypominają marzenie senne, i wszytko może się zdarzyć. Bohater u Lyncha może zamienić się w kogoś innego jak dziecko w prosiaka w "Alicji..." :) - nie ma rzeczy niemożliwych. :)

ocenił(a) film na 8
aariciaa

Dzięki, za wyjaśnienie. Nigdy nie widziałam żadnego filmu Lyncha i pewnie dlatego nie zrozumiałam powiązania.

angelann

Proszę (lepiej późno niż wcale, podobno ;) ). Dodam tylko, że nie wszystkie filmy Lyncha są takie - polecam obejrzeć "Zagubioną autostradę", mój ulubiony! :)

ocenił(a) film na 8
aariciaa

W takim razie dodaję "Zagubioną autostradę" do listy "Chcę obejrzeć".

ocenił(a) film na 8
Maarit

każde jego dzieło ma w sobie to "coś"i przyciąga widza,niesamowite.

ocenił(a) film na 8
Maarit

Badziewiem może być Kung fu Panda, Zmierzch, Dziewczyny z drużyny itp.

ocenił(a) film na 9
Maarit

wynocha do swoich obleśnych zmierzchów i dziewczyn z drużyny

ocenił(a) film na 10
Maarit

Nie karmić tego tasiemca

ocenił(a) film na 8
Maarit

Zginiesz przez mleko jak trolle z filmu "Największy koszmar Ernesta"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones