PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 542
oceny
7,1 10 1 367542
5,3 33
oceny krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

"psychologii" postaci Carrolla- 7."Logiczna Alicja"- ta recenzja wpłynęła na moją ocenę, potwierdziła odczucia. Jednak nie był to czas stracony, bo wizualnie film był na niebywale wysokim poziomie. Co nie oznacza, że nie radziłbym na przyszłość specjalistom od efektów zmniejszyć ilość efektów czysto komputerowych, np.dziwnie plastycznych, gumowych stworów.

ocenił(a) film na 7
Wydmin

Wczoraj obejrzałem film jeszcze raz i choć brakowało tego, co wytknął autor dobrej krytyki pt."Logiczna Alicja", tej pełni absurdalności, to film jednak mnie olśnił, uznałem go za lepszy, gęstszy w zakresie zdarzeń i zaskoczeń od "Charliego i fabryki czekolady" - może to wilcze prawo adaptacji, że coś zmieniamy? Że robimy konkurs 2 królowych i polerujemy nieco tę, która nie lubi skracać o głowę? Czy to ustępstwo Burtona i producentów za zawrotną sumę sfinansowania filmu 150 milionami dolarów - chciałby tymi ustępstwami rzeczywiście zapewnić zwrot kosztów i uchronić "Alicję" przed klapą? Tak czy owak film oczarowuje, w pewnej mierze przecież przewrotność Burtona z świetnego "Marsjanie atakują!" została podtrzymana - byty z krainy czarów są dziwaczne i absurdalne, a gdyby były dziwaczniejsze, może to przesuwałoby tonację filmu zanadto w stronę niepokojącego tła biograficznego towarzyszącego autorowi książki (zob.dwuznaczną relację Carrolla do ...dzieci).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones