PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118642}

Aligator

Alligator
5,6 1 282
oceny
5,6 10 1 1282
5,7 3
oceny krytyków
Aligator
powrót do forum filmu Aligator

Podobnie jak wtedy, teraz również mi się podobał. To jasne, że twórcy byli pod dużym wpływem "Szczęk", ale nie można przez to dyskredytować "Aligatora". Zwłaszcza, że pomysł na film o krokodylu/aligatorze - zabójcy został później niejednokrotnie powielony (sam naliczyłem 10 filmów o tej tematyce). Film ma bardzo dobry klimat (podobny do "Szczęk"), opowiada niezłą historię i po prostu dobrze się go ogląda. Efekty specjalne, jak na te lata, nie są najgorsze (choć dzisiaj to już nie to), ale odgryzione kończyny niestety są słabo zrobione. Generalnie film mi się bardzo podobał i każdemu fanowi horrorów o morderczych zwierzętach (i nie tylko) mogę go polecić.

ocenił(a) film na 8
Malignus

Właśnie skojarzyłem, że ten "Alligator" nie był pierwszym filmem o tej tematyce. Rok wcześniej ukazał się włoski (!) "The Great Alligator" w reżyserii Sergia Martino, który z tego co czytałem, również był powiedzmy, że inspirowany "Szczękami" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones