PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3772}
7,2 26 913
ocen
7,2 10 1 26913
6,0 7
ocen krytyków
Alive, dramat w Andach
powrót do forum filmu Alive, dramat w Andach

Świetny

użytkownik usunięty

Mój ulubiony film katastroficzny :) Niesamowita historia o tym, do czego może posunąć się człowiek w obliczu zagłady.

ocenił(a) film na 6

kiedyś dałem 8. teraz chciałem dać 6, ale przez ten motyw z czerwonymi bucikami należy się 5.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

jakimi bucikami? :P

ocenił(a) film na 6
lucha_luska

juz nie pamiętam... to było tak dawno temu.

użytkownik usunięty
Boskigrom

jeden chłopak dał temu lekarzowi jeden bucik dziecięcy sam zabrał drugi. kiedy chłopak z innymi wyruszył szukać radia powiedział że jak buciki znów utworza pare to znaczy że są uratowani (że sprowadzi pomoc). nie naprawili radia wrócili do obozu a potem znowu wyruszyli i z Roberto poszli przez Andy do Chile. potem jest scena jak nadlatuja helikoptery - wychyla sie ten chlopak i macha lekarzowi bucikiem - a lekarz macha swoim. :) są uratowani.

swoją droga nie wiem czemu Boskigrom za te scene obniżył ocene filmu. ja bym podniosła ;)

ocenił(a) film na 6

a z jakiego to powodu te buty były tak ważne że należało je najpierw rozdzielić, a później złączyć? Równie dobrze mogli podpieprzyć z jakiejś walizki parę brudnych skarpetek i zrobić z nimi dokładnie to samo.

użytkownik usunięty
Boskigrom

wazne były dla tego faceta - potrzebował czegos namacalnego, łatwiej mu było wtedy uwierzyć że zostana uratowani - ten młody chłopak mu to obiecał. zaraził go swoją wiara. (a czego ty tu właściwie nie rozumiesz?)

co do tych skarpetek... jeju, nawet jeśli nie było czegos takiego naprawde - z tymi bucikami (bo to film na faktach) - to nadal to jest FILM - nie uważasz że lepiej sie prezentuja sliczne czerwone buciki od jakichś brudnych skarpet? :P

ocenił(a) film na 6

Tego nie rozumiem że akcja z bucikami jest niedorzeczna. Skoro potrzebował czegoś namacalnego to wystarczyło uścisnąć gościowi dłoń. Co oni oczu nie mają żeby zobaczyć bez bucika że zostali uratowani?
Pytanie do ciebie, odpowiedz szczerze: ty też byś latał z bucikiem po śniegu i wymachiwał nim jak głupek czy po prostu podszedł byś do drugiego człowieka i uściskał go?

ocenił(a) film na 10
Boskigrom

Akcja z bucikiem jest prawdziwa. Tak było naprawdę. Buty kupiła matka Nando jako prezent dla wnuczki czy siostrzenicy. Już nie pamiętam dokładnie.

ocenił(a) film na 10
Boskigrom

Akcja z bucikiem jest prawdziwa. Tak było naprawdę. Buty kupiła matka Nando jako prezent dla wnuczki czy siostrzenicy. Już nie pamiętam dokładnie. Nie do końca prawdziwa jest za to ostatnia scena gdy nadlatują śmigłowce. W rzeczywistości był tylko Nando. Roberto Canessa w tym czasie był już w szpitalu. I jego stan zdrowia nie pozwalał na taki lot. W ogóle akcja ratunkowa miała miejsce dopiero po dobie albo dwóch od momentu dojścia do cywilizacji. Wcześniej nie pozwalała na to pogoda.. Więc też mało prawdopodobne żeby Nando poleciał w tym samym ubraniu ;) I na koniec rozbitkownie już widzieli że zostaną uratowani, bo wcześniej usłyzeli o tym w radio, że wspomnianej dwójce udało się pokonać góry. Więc zdziwienia na ich twarzach raczej nie było, tylko sama radość. Jak pisałem w innym temacie, polecam książke Cud w Andach. Jast tam sporo informacji których nie ma w filmie.

ocenił(a) film na 6
JAR082

Trudno mi w to uwierzyć, ale niech będzie że może to prawda. Nie zmienia to faktu że motyw ten nie podoba mi się w filmie i zupełnie do niego nie pasuje. Z jednej strony walka o przetrwanie, a z drugiej patetyczna wręcz rola głupiego bucika za 5 złoty, którego można kupić w pierwszym lepszym supermarkecie.

ocenił(a) film na 6
Boskigrom

Jeśli chodzi o specjalne znaczenie przedmiotów w filmach to przychodzi mi na myśl Pulp Fiction w którym to jeden z bohaterów naraża życie by odzyskać zegarek. Tyle że zegarek ten miał swoją dramatyczną historię i nie można było tej pamiątki rodzinnej niczym zastąpić. Natomiast w przypadku bucików wypada to żenująco.

użytkownik usunięty
Boskigrom

skoro tak było naprawde to trudno to oceniac w kategorii "czy pasowało czy nie pasowało do filmu"

ocenił(a) film na 6

Dlaczego trudno? Przecież to jest film wiec właśnie łatwo oceniać to w kategorii czy pasowało do filmu.

użytkownik usunięty
Boskigrom

ale to jest film na faktach, i zdaje się że twórcy chcieli wiernie odtworzyć historię

ocenił(a) film na 6

To że wiernie odtworzyli jakąś historię nie czyni z filmu dobrym. Producenci Klanu też chcą wiernie odtworzyć codzienność i problemy polskiej rzeczywistości, a na pewno nie jest to dobra produkcja.

użytkownik usunięty
Boskigrom

prosze bez takich. jak mozna porównywac klan do alive?
scena z buciakimi była piękna

ocenił(a) film na 6

W takim razie kiedy porównywanie czegokolwiek do siebie co nie jest to identyczne ma dla ciebie sens? I po co porównywać rzeczy identyczne jeśli niczym się nie różnią od siebie?
Wg mnie normalnie można porównywać Alive do Klanu bo się różnią i jednocześnie mają co najmniej jedną cechę wspólną. Na tym polegają porównania.

użytkownik usunięty
Boskigrom

dobra, dobra, zwracam honor do kieszeni :)
ale o co ci właściwie chodzi? o te buciki? :D

użytkownik usunięty
Boskigrom

tłumaczyłam juz na czym polega symbolizm bucików. i nie ważne jest to czy ile kosztowały. ważne było to, że mozna się było czegoś "chwycić", dla tego faceta była to namacalna obietnica, którą złożył mu ten chlopak co wyruszył po pomoc. "Zobaczysz, buciki z powrotem utworza parę, to bedzie znak, że jestesmy uratowani" tak mógłby powiedzieć. co jest w tym takiego "patetycznego"? co jest patetycznego w tym, że człowek do końca będzie miał nadzieję - a jeśli w podtrzymaniu tej nadzieji ma pomóc dziecięcy bucik to co?

Pozdrawiam :)

Bardzo mądra odpowiedź.

użytkownik usunięty
Boskigrom

I jeszcze chce skomentowac twoją pprzednią wypowiedż

"Tego nie rozumiem że akcja z bucikami jest niedorzeczna. Skoro potrzebował czegoś namacalnego to wystarczyło uścisnąć gościowi dłoń. Co oni oczu nie mają żeby zobaczyć bez bucika że zostali uratowani?"

on potrzebował tego bucika, kiedy tego chłopaka NIE BYŁO w obozie, bo poszedł po pomoc. przez ten bucik facet 'czuł' obecność chłopaka, przypominał sobie jego obietnice i to podtrzymywało go na duchu.

ocenił(a) film na 6

facet czuł przez bucik obecność chłopaka? ja takich rzeczy nie czuję... nie potrzebuje też żadnych rekwizytów by pamiętać obietnicę i nie sądzę by inny przedmiot niż coś ciepłego mógł mnie jakoś nadzwyczajnie podtrzymywać na duchu w tamtej sytuacji.

użytkownik usunięty
Boskigrom

nie mozesz wiedziec, jak ty bys sie zachował w takiej sytuacji... nie możesz wiedzieć co by cie podtrzymało na duchu..ja tez nie

ocenił(a) film na 6

a skąd możesz wiedzieć co ktoś inny może wiedzieć a czego nie? absurd

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Psychol324

Mam nadzieje że tobie ulżyło i poczułeś się lepiej. Obrażając kogoś kogo nawet nie znasz dajesz świadectwo o własnej kulturze osobistej.

Boskigrom

Małe buciki kojarzą się z dzieckiem, nowym życiem. Tak samo na Wielkanoc wkładamy do koszyczka jajka, kurczaczki. Bo to ma symbolizować odrodzenie, zmartwychwstanie. I to jest piękne właśnie. Dużo odniesień do chrześcijaństwa, zresztą samo to że wrócili tuż przed świętami może być dobrym symbolem.

ocenił(a) film na 6
paulina152

a mi te buciki kojarzą się co najwyżej z butikiem, a np. czerwony kał z nadmierną ilością magnezu.

nie wiem, jaki jest ten film "Alive", ale jest to film oparty na faktach, ale jednak fabularny. Być może można go rozpatrywać jako dzieło filmowe opowiadające o postawach autentycznych, jednak ja oglądałam dokumentalny film "Rozbitkowie", który pokazuje tych bohaterów (bez wartościowania) prawdziwie, 30 lat później. Moim zdaniem, dopoiero po dokumencie można choc trochę wyrobić sobie zdanie, bo po fabule to nie do końca...

ocenił(a) film na 7
paulapaulapaula

Widziałem i fabułę i dokument. Oba świetne. W fabule jedna z pierwszych ról Ethana Hawka. Świetne efekty specjalne, szczególnie katastrofy w Andach, autorstwa Industrial Light and Magic i Scotta Farrara. Wątek moralny z konsumpcją przyjaciół, i ludzkie postawy w skrajnych okolicznościach świetnie zarysowane. 8/10 Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones