PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 303
oceny
8,1 10 1 123303
8,7 41
ocen krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

Widziałem go wczoraj chyba już z szósty raz i wiem, że będę go oglądał w przyszłości. Forman stworzył wiekopomne dzieło, które można oglądac wiele razy i smakowac jego wizualną formę oraz przeżywac emocje pokazane na ekranie. Film ten jak rzadko który zasłużył na 8 Oscarów.

ocenił(a) film na 9
Thommy

Ja oglądałem "dopiero" 2 razy i w ogóle nie mam dość :) Do tego ciekawy fakt - że także drugie dzieło Formana - "Lot nad kukułczym gniazdem" jest w tych jak wspomniałeś "rzadko zasługujacych filmach" zasługujących na oscara.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Zgadza się, dzięki obu tym filmom Forman zdobył dwa zasłużone Oscary, choc prawdą jest, że w roku 1975 do tej nagrody kandydowało kilka równie dobrych produkcji jak "Pieskie popołudnie", "Szczęki" czy "Barry Lyndon".

ocenił(a) film na 9
Thommy

No, jak dla mnie to najmocniejsi kandydaci na najlepszy film w całej w historii tej "prestiżowej" nagrody. Nowatorskie Szczęki Spielberga, Pieskie popołudnie z genialną kreacją Ala czy perfekcyjny obraz Kubricka to byli naprawdę mocni rywale :)

użytkownik usunięty
Thommy

teraz akurat na ale kino czesto leci

użytkownik usunięty
Thommy

Dla mnie najpiękniejszy, najcudowniejszy film wszech czasów:) Dziś oglądam 19-sty raz chyba :) Polecam

ocenił(a) film na 10
Thommy

Dopiero obejrzałam(aż wstyd) ale popieram, popieram...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones