PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 323
oceny
8,1 10 1 123323
8,7 41
ocen krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

ważna jest prawda a tu jej nie ma, Salieri nie pomagał Mozartowi dokończyć requiem,
dokończył je wierny uczeń Mozarta Sussmayer, bajki i tyle.

bapoza

Faktycznie to może poważnie wpłynąć na całą ocenę filmu.

ocenił(a) film na 10
bapoza

Tyle tylko, że nie o to w tym filmie chodzi. Amadeusz to WARIACJA nt życia Mozarta, a tematem filmu nie jest biografia kompozytora, a tajemnica geniuszu, przeznaczenie, Bóg.

vivi86

Nie lubię bajd, wiem że to nie biografia ale film okropny, nudny, Forman zrobił z Mozarta idiotę , doszukujcie się tam czego chcecie .

ocenił(a) film na 10
bapoza

Mozart był taki naprawdę. Forman nieco tylko przerysował postać kompozytora, ale zrobił to w dopuszczalnych franicach fabularyzacji

ocenił(a) film na 10
bapoza

Według mnie dzięki takiemu przedstawieniu Mozarta Forman nadał mu autentyczności i charakteru . Bardzo podoba mi się to , że nie został ukazany jako ktoś idealny , tylko jako ktoś kto jak wszyscy ma swoje wady i słabości. Dzięki temu właśnie Mozart stał się bliższy widzowi.

ocenił(a) film na 8
bapoza

chłop miał poważne problemy z osobowością, zatrzymał się psychicznie na wieku 13 lat. a to wszystko przez ogrom pracy i ambitnego tatuśka.

użytkownik usunięty
bapoza

Ważna jest tylko sztuka. A tej tutaj jest mnóstwo.

bapoza

Film nie miał być biografią , chodziło bardziej o ukazanie natury konfliktu Mozart-Salieri , przejaskrawianie cech charakteru / niezgodność historyczna nie mają znaczenia , gdyż film miał być uniwersalny i taki jest ;)

ocenił(a) film na 9
bapoza

zgadzam się z pozytywnymi komentarzami. gdyby film był biografią, prawdopodobnie nie byłby tak dobry. a dzięki temu, że przedstawiono w nim jedną z wielu domniemanych przyczyn śmierci Mozarta, dodając do tego postać zamaskowanego mężczyzny jako Salieriego, ukazano kilka innych elementów, które niekoniecznie miały miejsce naprawdę no i do tego pokazano prawdopodobnie prawdziwą naturę Mozarta, film stał się prawdziwym arcydziełem. gratuluję twórcom pomysłu i wspaniałego efektu :)

bapoza

Prawda nie ma żadnego znaczenia. Gówno prawda że ma. To nie biografia dziecko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones