PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628311}
6,5 35 941
ocen
6,5 10 1 35941
5,2 8
ocen krytyków
American Assassin
powrót do forum filmu American Assassin

Scena w Warszawie

ocenił(a) film na 4

Gdzie odbywa się scena z Warszawy? Nie jestem ze stolicy i nie zdążyłem skojarzyć tego miejsca, ale jestem pewien, że w rzeczywistości nie ma tam żadnego targowiska. Ogólnie moja refleksja po obejrzeniu jest taka, że sceny z amerykańskich filmów, które odbywają się w Polsce niemal zawsze odbieram jako wyjątkowo sztuczne. Tutaj chociaż Polaków grali nasi rodacy w przeciwieństwie do np. X Men: Apocalypse.

Co do filmu, bez większego rozpisywania się: początek był dość intrygujący, fabuła kojarzyła się lekko z Punisherem, zapowiadało się ciekawe kino. Niestety później poziom stopniowo szedł już tylko w dół by zamienić się w sztampowe, niczym nie wyróżniające się kino akcji, dobite słabymi efektami specjalnymi. Tragedii nie ma, nie jest to górna półka, sceny akcji zadowalające, nie ma też niepotrzebnych w tego typu kinie dłużyzn, które zmuszałyby mnie do zerkania na zegarek. Można obejrzeć, zagryźć popcornem (przy okazji patrząc jak Michael Keaton zagryza coś innego ;) ) i zapomnieć.

I jestem niezwykle ciekaw co za geniusz wpadł na pomysł by polskie napisy opisujące miejscówki nałożyć na te angielskie :D

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Wydaje mi się że ta scena w ogóle nie była kręcona w Warszawie. Raczej we Włoszech albo we Francji

mario_ka

Kręcili to w Birmingham. Pewnie nie mieli problemów z załatwieniem polskich ciężarówek i Polaków :) Filmu nie widziałem, ale czytałem taki artykuł i jedną recenzję, która strasznie ten fragment wyśmiała.

ocenił(a) film na 4
maxplastic

Tak właśnie pomyślałem, już po napisaniu posta, że przecież niekoniecznie musieli to kręcić w Warszawie. Ale w kinie miałem wrażenie, że kiedyś gdzieś już to miejsce widziałem ;)

ocenił(a) film na 6
maxplastic

Ciekawe z czego konkretnie recenzja "się śmiała"? Zakładam,że chodzi o to,że Duch nie najlepiej radzi sobie z językiem polskim ;) Ale tak miało być, policja kazała najpierw tylko przeparkować samochód, a kiedy usłyszała jego akcent, zrobiła się podejrzliwa.

ocenił(a) film na 7
MonikaChavez

Też tak to zrozumiałem.

mario_ka

Jak zobaczyłem Warszawe to skojarzyło mi się z Placem Bankowym 3/5 budynek z filmu trochę przypomina ten z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Swoja droga bohater filmu śmiesznie mówi po polsku

ocenił(a) film na 6
ciepol79

bankowo bankowy

ocenił(a) film na 7
mario_ka

Policjantów zagrali profesjonalni polscy aktorzy. Ten gadający to Damian Dudkiewicz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones