PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 294
oceny
7,6 10 1 520294
8,4 45
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Jednym z powodów jest znakomita obsada, ale przede wszystkim jest w tym filmie jakaś magia, do tego sama historia jest życiowa, ponadczasowa i co najważniejsze świetnie pokazana.

ocenił(a) film na 9
Cornellia_Fox

Ja tak samo. Od 2016 roku (momentu gdy byłam świadoma wielu spraw, miałam 20 lat) widziałam ten film już 3 razy. Dzisiaj ten trzeci raz :) zawsze mnie wzrusza i pokazuje inne podejście, w zależności od mojego momentu w życiu :)

ocenił(a) film na 10
KateAusten24

To widzę, że mamy podobnie. W ogóle w zalewie coraz większej ilości filmów bez treści przepełnionych tylko efektami lepiej kolejny raz obejrzeć jakiś film z treścią i sensem. Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
Cornellia_Fox

Nie sposób nie podpisać się pod tym tematem. Film świetnie ukazuje rozterki człowieka, który wie, że w teorii najlepsze czasy już ma za sobą. Że nic fajnego już go w życiu nie spotka. Kryzys wieku średniego i wszystko co z tym związane. Zmianę perspektywy. Cholernie życiowy, obrazowy, momentami przejaskrawiony, ale dokładnie o to chodziło twórcom.
Podobnie można spojrzeć na Dzień Świra, który też jest pozornie mocno przegięty, ale z czasem, kiedy sam się starzeję, widzę w nim coraz więcej siebie. I to jednocześnie smutne, a z drugiej strony pokrzepiające, że nie jestem w tym sam.

ocenił(a) film na 10
Vid

Nic dodać, nic ująć. Ja dokładnie tak samo przyjęłam właśnie Dzień świra, bardzo życiowy film, w którym każdy znajdzie cząstkę siebie

ocenił(a) film na 8
Cornellia_Fox

"Muszę odpocząć!" - chyba najbardziej życiowy cytat.
Ale jako że idzie weekend to życzę odpoczynku :D

ocenił(a) film na 10
Vid

Dzięki i wzajemnie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones