PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130130}
7,8 202 528
ocen
7,8 10 1 202528
6,8 27
ocen krytyków
American Gangster
powrót do forum filmu American Gangster

Postarajcie się oprócz wzroku i słuchu zaprzęgnąć do odbioru tego obrazu także swój smak i bodźce czuciowe tak by jakimś sposobem podciągnąć średnią ocenę tego bestselleru do 7,9 filmwebowej noty.

ocenił(a) film na 8
Martinus_filmweb

Twoje zyczenie jest moim rozkazem! ogladalem go 3 raz.pozdr.

acmilan8

Oto Ja Martinus pod nową stałą postacią Royal Bengal Tigera - cieszy ucho że znasz się chłopie na dobrym kinie.

ocenił(a) film na 8
Bengal_Tiger

jestem kinomaniakiem i namietnie filmy ogladam od 1990r

ocenił(a) film na 8
Martinus_filmweb

Ha, ha, ha. Srednia = (s*g+sf*gf)/(g+gf)
gdzie
s- dotychczasowa średnia
g-liczba dotychczas głosujących
sf-średnia ocena fanów American Gangster
gf-liczba głosujących fanów American Gangster
Średnia wejdzie na poziom 7,9,
gdy zagłosuje 5600 fanów dziesiątkami,
gdy zagłosuje 10600 fanów dziewiątkami,
gdy zagłosuje 117000 fanów ósemkami.

Jesteś fantastą. Nie licząc mnie, zdobyłeś jedną dwudziestą procenta zagorzałych fanów w sześć dni. w tym tempie zrealizujesz swój plan w 30 lat!!!
Ale to miłe.

ocenił(a) film na 8
Martinus_filmweb

A na takich jak ja z ósemką będziesz czekał 641 lat.
Wielkie zadanie.

Beel

Jako pomagier i ogar pod postacią Czarnego Ogiera piszę do ciebie Bellu w imieniu mojego duchowego mistrza i pana Martinusa_filmweb czyli prawej ręki Bengal_Tigera. Panterowaty wziął sobie chwilowy wymuszony urlop na prośbę pewnej filmwebowej pracownicy czy jak tam się zwie - redaktorki korektorki. Zapewne twoje przemyślane przeliczenia i miary są w jakimś stopniu miarodajne i prawdopodobne dlatego proponuję abyś nieco pomantrował przy ich realizacji tak by skrócić podwyższenie noty do wymaganej przez kotowatego maksymalnie do kilku, czy kilkunastu miesięcy... Jest w mojej mieścinie pewien fizyk, matematyk - w razie jakichś większych kłopotów z cyframi uposażę "saszowatego" w konserwy i prowiant, dorzucę plik dziesięciozłotówek w sakwę i wyślę ci z pomocą abyś zawsze dobrze rachował w obliczeniach i posiadał kamrata do trudnych zadań różniczkowych na długie wiosenne wieczory.(Żarty :-)). Tak na poważnie zdanie Martinusa_filmweb jest dla mnie jednoznaczne - także uważam że tej formy i klasy film powinien znajdować się co najmniej w pierwszej 30-tce filmwebu.

ocenił(a) film na 8
Black_Horse_filmweb

Moja rada jest taka: nowy portal filmowy z rankingiem opartym na równaniach różniczkowych w przestrzeniach Banacha. Filmweb trzeba odpuścić. Martinus_filmoland też może być.

Beel

Raczej z radami to nie ten adres - zgłosić się do naczelnego "wodza MSZ-u :-). Jeżeli mało ci Bellu "saszki" na długie wieczory fizyczno-matematyczne dokaptuje wam jakąś białośnieżkę, tak by po owocnych obliczeniach przybyły z rana pyszne świeże bułeczki i jakaś wkładka do garnka na obiad. Paka malczik - owocnych obliczeń :-).

ocenił(a) film na 8
Black_Horse_filmweb

Na Filmwebie American Gangster jest skazany na wieczny pobyt poza pierwszą 30-tką.Na mojej półce z filmami jest tak jak sobie życzysz i nic innego nie mogę zrobić.

Beel

Jasne, spoko - jeszcze raz paka.

Black_Horse_filmweb

Aha, wyraz "pomantrował" należy rozumieć nie jako dalekowschodnią sentencję modlitewną lub medytacyjną ale jako synonim, bliskoznaczność europejskiej czy amerykańskiej "afirmacji". Należy także pamiętać aby nie przesadzać z żartami na jego temat ażeby nie urazić uczuć i odczuć osób, ludzi dla których mógłby stanowić o wiele większe znaczenie.

ocenił(a) film na 8
Beel

Chyba jednak nie bo rok po twoim wpisie o czekaniu przez 7 wieków na notę 7,9 ocena wynosi 7,8 ;)

ocenił(a) film na 8
wolter03

Martinusa uważałem za fantastę. Popieram fantastów nawet w nierealnych projektach!!!

użytkownik usunięty
Beel

Wow, dobry jesteś z tymi wyliczeniami! Imponujące.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8

Ten wzór znalazłem na samym filmwebie - ja go tylko przekształciłem zgodnie z zasadami arytmetyki. I dodałem interpretację. Bo marzenia można też mierzyć.

użytkownik usunięty
Beel

Super :)
Pomyślę o tym mierzeniu marzeń..

ocenił(a) film na 7
Martinus_filmweb

Dla mnie -- 7-mka, ani trochę więcej, ani trochę mniej. Świetnie zrealizowane kino gatunkowe, z dodatkowym walorem oparcia historii na czymś, co się zdarzyło naprawdę. Dobrze zagrane, bardzo dobrze wyreżyserowane i zmontowane. O wiele więcej niż solidne rzemiosło, o wiele mniej niż arcydzieło -- choćby przez fakt, że nie dostrzegłem w tym filmie żadnego wątku ani motywu, którego już wcześniej, w prawie takim samym kształcie, już gdzieś bym nie widział.

Pozostają do tego jeszcze dwa podstawowe pytania: o czym ten film mówi i czy skłania do jakichś głębszych przemyśleń? I z tym raczej jest kłopot. Odważniejszy recenzent mógłby nawet zaryzykować tezę, że obraz ten to pochwała niezależnościii przedsiębiorczości Lukasa. Tu, na Filmwebie, można spotkać się z opiniami użytkowników, których film skłonił do takiego właśnie odbioru tej postaci. Nie oczekuję od kina moralizatorstwa, ale gdy film przez 90% czasu koncentruje się na w sumie bardzo wyblakłą czernią zarysowanym bossie narkobiznesu, zorganizowanym i odpowiedzialnym człowieku sukcesu, a w 10% jest eposem o nieco gamoniowatym i pełnym słabości Eliotcie Nessie lat 70-tych oraz jego brawurowym przedsięwzięciu, to ja się czuję, jakbym zjadł kebab w budyniu, to znaczy: nie rozumiem, dlaczego ktoś to tak zakomponował, nie czaję koncepcji.

ocenił(a) film na 6
Martinus_filmweb

Mnie osobiscie znudzil i dalem 6 bo mial swoje momenty ale w ogolniej ocenie to po prostu sredniak i ocena podwyzszylem ze wzgledu na aktorow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones