PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 191 928
ocen
7,3 10 1 191928
7,2 40
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Czy dobrze pojmuje,że wszystkie morderstwa Patricka Batemana dzieją się jedynie w jego umyśle?

ocenił(a) film na 9
Psychopath_filmweb

Myśle ze te morderstwa nie działy się w jego umyśle tylko na prawde, sam po obejrzeniu tego filmu mialem podobne przemyslenia. Prawdopodobnie masz konkretnie na mysli ostatnią scene w ktrórej prawnik Batemana mowi mu ze 10 dni temu jadl kolacje z Allenem. Mysle ze po prostu w tym biznesowym świecie nikt sie na prawde nie znal, wszyscy wygladali podobnie, mowili w podobny sposób, ubierali sie niemal identycznie itp. Także moim zdaniem to wszytsko dzialo sie na prawde, jednak moge sie mylic ;)

Mr_Stinky

Nie wiem właśnie ale warto zauważyc,że scena z kelnerką w barze gdy Bateman najpierw ją prosi o drinka czy o coś tam a później mówi,,ty su.ko będę się bawic twoją krwią'' czy coś w tym stylu ona wogóle nie reaguje na to ani nie podniosła głowy ani nic nie powiedziała.Nie wydaje ci się to troche dziwne? Masz tutaj linka d otej sceny z barem jakbyś nie pamiętał która to https://www.youtube.com/watch?v=m38ZcHCG444

ocenił(a) film na 9
Psychopath_filmweb

Tez mnie to w sumie zastanawialo, ale doszedlem do wniosku ze mogla go po prostu nie slyszec, tam byl hałas, tłum, każdy cos mówił itp. A ona i tak zachowywala sie jakby miala wszytsko w dupie. za przeproszeniem :P
No ale jak wspomnialem, to moje subiektywne odczucia i moge sie mylic :)

Mr_Stinky

Możliwe aczkolwiek troche mało wiarygodny pogląd ';D Scena z prostytutką tą którą 2 razy zapraszał mianowicie zabicie jej(rzucenie piły) też jest troche podejrzane choc tu mniej niż w tej scenie w barze,mógł po prostu to byc zbieg okoliczności ale jak w sumie się zliczy te przypadki to wydaje się,że jedyne wyjście-morderstwa Batemana to jego fantazje. Jeszcze dodam scene w pewnym momencie z telefonem gdy Bateman odbiera a tu ktoś się śmieje.

ocenił(a) film na 9
Psychopath_filmweb

W gruncie rzeczy to najprawdopodobniej obydwaj mamy racje, wydaje mi sie ze ten film mozna jakby dwojako rozpatrywac, bo nie jest do konca w nim powiedziane czy to wszytsko dzialo sie na prawde czy tylko w glowie Batemana. Trzeba sie zapytac reżyserki :D

Mr_Stinky

chyba tak inaczej się nie dowiemy ale moim zdaniem jest pół na pół z tymi morderstwami tzn. częśc dzieje się w głowie druga częśc to rzeczywistośc

Mr_Stinky

Bateman o tym, że jest mordercą 'powiedział' też swojej dziewczynie, a ona kompletnie nie zareagowała (w scenie, gdy z nią zrywa i wychodzi z restauracji)

blackhole_ev

cofnęłam nawet tę scenę w trakcie oglądania filmu i sądzę, że nie powiedział tego na głos tylko bardziej do siebie. tak samo było z kelnerką.

Mr_Stinky

sądzę, że nie powiedział tego na głos, tylko, że były to jego psychiczne myśli.

ocenił(a) film na 10
Psychopath_filmweb

Może kwestia przyzwyczajenia. Kobieta pracująca za barem czy jako kelnerka musi nasłuchać się ujostwa i świństw najgorszego sortu. Nie jestem pewna czy ten fragment jednoznacznie świadczy o tym że Bateman NIE zabijał. Na moje to kwestia interpretacji.

ocenił(a) film na 8
Psychopath_filmweb

Ta właśnie scena utwierdziła mnie w przekonaniu, że to wszystko będzie działo się w głowie głównego bohatera.

ocenił(a) film na 5
Psychopath_filmweb

Ciekaw też jest scena w której Bateman strzela ze zwykłego pistoletu do policjantów w radiowozach i nagle jeden z radiowozów wybucha. Sam przygląda się broni z niedowierzaniem. To wg mnie sugeruje, że Bateman "fantazjował" i wszystko dzieje się w jego głowie. No ale to tylko moje zdanie

ocenił(a) film na 6
Kumas576

Wszystko działo się w jego psychice, scene z wybuchającym radiowozem poprzedzał napis nbankomatu, " włoż bezdomnego kota tutaj" bankomat by wyświetlił takie cos?
Tak samo ten agent, który prowadził sledztwo. Mówi, że nie ma o tym nic w gazetach, bo to sie po prostu nie stało.
Scena z mieszkaniem P. Allena... wszystkie trupy znikneły, jest ono nowe.

happyp

więc wiadomo temat zamknięty

ocenił(a) film na 6
happyp

A kobieta w mieszkaniu Paula Allena ? Która najpierw spytała Patricka o nekrolog a gdy ten powiedział że go widział odpowiedziała że nie było żadnego nekrologu i żeby Patrick nigdy więcej tu nie wracał ?

ocenił(a) film na 7
Kumas576

To nie fantazje, Bateman miał urojenia wynikające z nadużywania stymulantów(np kokainy - wymienianej zresztą wielokrotnie w filmie) poza tym ciągły stres związany z "pracą" doprowadził do "odrealnienia" ( zaburzenia w postrzeganiu swojego ciała i otoczenia ). widać świetnie w filmie jak próbuje ratować swój świat wewnętrzny poprzez "zachowanie kontroli" (ryzykowny seks) a gdy wszystko się rozpada, - panikę i załamanie nerwowe (panika w rozmowie z adwokatem, scena w klubie dzień później). Ludzie nie umierają - zostawiają kolesia,który ma najwyraźniej problemy ze sobą.

Psychopath_filmweb

Jeżeli film budzi wątpliwości to odsyłam do książki - w ten sposób łatwiej zrozumieć niektóre sytuacje, które w filmie są pokazane trochę w formie teledysku względem pierwowzoru. Ostrzegam jednakże, że powieść Ellisa stanowi lekturę momentami obrzydliwie realistyczną dla ludzi o mocnych nerwach.

ocenił(a) film na 10
Psychopath_filmweb

Tez odnosze wrazenie ze te wszystkie makabry dzialy sie w jego glowie. Notatnik, wybuchajacy radiowoz, podwojne wejsce do apartamentu, zydomat na koty.

onciaq

bo to sie działo w jego głowie :) nawet tytuł jest american psycho czyli tak jak by z psychiką coś;D

Psychopath_filmweb

chociaż nw co mam o tym sądzic bo sobie przypomniałem jak jest AP2 to tam nie było Batemana ale była młoda babka która też mordowała i na uczelni jakiś profesor wspomniał o Batemanu no chyba,że to też działo się w jej głowie chociaż mało prawdopodobne.

ocenił(a) film na 10
Psychopath_filmweb

czemu malo prawdopodbne?:D

onciaq

a w sumie nw :) bo takie bardziej realne to było

ocenił(a) film na 10
Psychopath_filmweb

american psycho i cos realnego :D ahahha. Mi sie wlasnie to podoba w AP, poniewaz jak bylo naprawde, nie jest powiedziane i mozna samemu sie domyslac.

ocenił(a) film na 8
onciaq

W pełni się z Tobą zgadzam,oglądałem wczoraj ten film i sam nie wiedziałem co mam o nim myśleć.Nie wiadomo co działo się naprawdę a co było imaginacją gł bohatera.I te mistrzowskie rozmowy Batemana z Kimballem

ocenił(a) film na 8
Psychopath_filmweb

American Psycho 2 nie ma kompletnie nic wspólnego z oryginałem. To "dzieło" które miało zarobić na sławie pierwowzoru, tak samo jak Titanic 2. Odradzam sugerowanie się zdarzeniami w nim zawartymi.

ocenił(a) film na 7
Psychopath_filmweb

wg mnie morderstwa były prawdziwe, a wszystko zostało szybko zatuszowane przez adwokata i ludzi z góry. Była mowa o tym że Bateman jest synem szefa całej tej korporacji. Patrick szukał barier które może przełamać ale to przełamywanie nic nie zmieniało, na końcu filmu znalazł się znów w punkcie wyjścia, co sam też stwierdził.

ocenił(a) film na 8
Joooshu

zgdzam się z przedmówcą. moim zdaniem wydźwięk filmu był taki, że głównemu bohaterowi wszystko uchodzi płazem. przełamał wszystkie bariery, ale morderstwa i tak zostały zatuszowane w imię 'wyższego dobra korporacji". niektóre sceny mogłby nie być prawdziwe, mógł mieć omamy od narkotyków, ale sądzę, że był mordercą i w pewnym momencie bardzo chciał, aby go odkryto.

ocenił(a) film na 10
katarzynamik

tak, na samym końcu był już tak zdesperowany, że widać było, iż marzy o tym żeby go ukarać za te zbrodnie. ale zastanawia mnie scena kiedy Christie krzyczała i pukała do wszystkich drzwi uciekając przed Batemanem. Wywnioskowałam, że to musi się dziać w jego głowie, bo nie mogłoby się tak zdarzyć że nikt nie odpowiadał i nikt nic nie słyszał. Ochrona pracowników korporacji ojca też nic by nie dała, kiedy mieszka się w tak dużym apartamentowcu. Ale znowu ten Paul i to śledztwo Kimballa - ono raczej nie było wymyślone. Okropnie pokręcony film, ale to wydaje mi się jego pozytywnym aspektem :)

ocenił(a) film na 9
sylwia112sylwia

Też uwielbiam American Psycho i przyjmuję wersje, wg której wszystko działo się w psychice Bateman'a, ale zaletą tego filmu jest przede wszystkim to, że można go dwojako interpretować. Co do twojego posta - z jednej ze scen można wywnioskować, że całe piętro jest wynajęte dla Bateman'a - wszystkie światła są tam zgaszone, chociaż tego akurat nie jestem w 100% pewien. Wydaje mi się, że Kimball był właśnie wymyślony (choć wersja 2 też jest poprawna;) ), można się tego domyślać choćby stąd, że lubił tą samą muzykę co Bateman i nigdy nie rozmawiali w towarzystwie

ocenił(a) film na 8
Psychopath_filmweb

Jaki jest w ogóle cel roztrząsania, czy wydarzenia tego filmu działy się "naprawdę"? Od początku do końca "American Psycho" jest karykaturą ówczesnych "yuppies", od początku do końca każda postać i wydarzenie są celowo przerysowane, od początku do końca realizmu w tym filmie jest praktycznie zero. Dlatego roztrząsanie tego, co działo się naprawdę, a co nie, ma dla mnie tyle samo sensu, co analizowanie, czy Muminki mogłyby istnieć.

ocenił(a) film na 8
Psychopath_filmweb

mi się wydaje, że mordował, ale tylko część naprawdę, kiedy ta cała jego choroba się pogłębiała to przestawał odróżniać rzeczywistość od wytworu jego wyobraźni, ale część z jego wcześniejszych zabójstw była prawdą. Ciężko mi powiedzieć, które dokładnie, ale takie mam wrażenie.

ocenił(a) film na 7
Psychopath_filmweb

Co za idiota piszę treść fabuły w 1 zdaniu i nie oznacza tego spoilerem? Patologia umysłowa

ocenił(a) film na 9
Noizebeat

racja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones