PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3846}

Amerykańska opowieść

An American Tail
7,1 2 550
ocen
7,1 10 1 2550
8,0 3
oceny krytyków
Amerykańska opowieść
powrót do forum filmu Amerykańska opowieść

Wiem, że dla większości to "Tajemnica IZBY" jest jego Opus Magnum, ale mnie jednak bardziej oczarowała "Amerykańska Opowieść". Głównie ze względu na fabułę, ładunek emocjonalny a także pomysł, by pokazać jak wyglądało życie emigrantów w tamtych czasach i przekazać ją za pomocą animacji dla dzieci. Jest to jeden z tych przy, których dobrze się bawi i dziecko i dorosły, bo trafia i do jednego i do drugiego, dlatego właśnie cenię tego typu filmy animowane:)

GandalfCzarny666

Nie ma animacji o tytule "Tajemnica IZBY". jest Tajemnica Pani Brisby albo w oryginale: "The Secret of NIMH"

Na przyszłość, zanim zaczniesz głupoty wypisywać sprawdź informacje dwa razy. Nie wiem też, co znaczy - "dla większości" ale nawet sam reżyser uważał, że jego Opus Magnum to Anastasia. I nie dziwię się. Jedna z najlepiej zrobionych animacji klasycznych, chociaż dla mnie najlepszą jego animacją jest Titan ;)

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Jak już to "Dzielna Pani Brisby";p. Tytuł został zmieniony na potrzebę nowego wydania, tym razem z dubbingiem, więc i Tobie radzę sprawdzać informacje;p. A "dla większości" oznacza to, że wielu ludzi uważa właśnie tę animację za jego arcydzieło, a nie Anastazję, gdyż ta do dziś budzi mieszane uczucia. Wystarczy poczytać różnorakie fora i recenzje (nawet polskie), żeby to zauważyć.

GandalfCzarny666

A no widzisz, a ja celowo poszperałem w necie zanim znalazłem informacje i według nich i starej kasety video to mam tytuł Dzielna Pani Brisby (wersja z dzieciństwa be dubbingu) - tak, ja zrobiłem błąd, bo nie TAJEMNICA tylko DZIELNA. I przepraszam, bo w sumie za ostro zacząłem posta, ale trochę jednak poszperałem. I to co mnie zaskoczyło, to fakt, że właśnie Anastazja była uważana za Opus Magnum. Jak pisałem, wolę Titan Nowa Ziemia, Anastazja też mi się podobała ale te w dzieciństwie oglądane były jakoś dla mnie lepsze:)

Co do forów to właśnie przejrzałem sam filmweb.pl i o dziwo - pod Dzielną Panią Brisby nie ma wcale tylu zachwytów co pod Anastazją. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones