PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522361}

Amerykanin

The American
5,8 23 065
ocen
5,8 10 1 23065
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin
powrót do forum filmu Amerykanin

Obejrzałem ten film po raz pierwszy w 2011 roku i nie sądziłem, że jeszcze kiedyś do niego wrócę. Zrobiłem to jednak wczoraj z uwagi na wieczorny seans w telewizji i z nadzieją, że tym razem ocenię go znacznie wyżej jak za pierwszym razem (wówczas dałem filmowi ocenę 6). Po wczorajszym seansie nic się jednak w mej ocenie nie zmieniło; fabuła nie specjalnie się klei, jakby scenariusz był pisany na ostatnią chwilę, sam film się dłuży i nawet jeśli jest to celowy zabieg reżysera - nie zmienia to faktu, że film jest po prostu nudny. Są jednak dwa powody, dla których mógłbym ten film polecić; George Clooney oraz Violante Placido. Clooney po raz kolejny udowadnia, że potrafi grać będąc jednocześnie oszczędny w słowach, natomiast Placido to jedna z najpiękniejszych, naturalnych kobiet, jakie widziałem na ekranie i choćby z tego powodu warto ten film zobaczyć.

ocenił(a) film na 6
Pilot2017

To prawda, Placido w tym filmie była naprawdę atrakcyjna i naturalna. Ogólnie cały film nie był aż tak nudny, ale też samo zaskoczenie mnie rozczarowało. Spodziewałem się czegoś lepszego, a tu tak nudnawo na koniec.

ocenił(a) film na 6
underground73

Zgadzam się. Ten film miał potencjał na coś naprawdę dobrego (oryginalnego), a wyszło tylko przeciętnie, by nie powiedzieć słabo. W każdym razie to film poniżej moich oczekiwań zważywszy na jego zapowiedzi itd. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Pilot2017

Ja się rozczarowałam. Pierwsze 40 minut dłużyło mi się niemiłosiernie (jestem typem widza, że obojętnie co to byłby za film obejrzy do ostatniej minuty) myślałam, że może się rozkręci, parę minut ekscytacji podczas procesji, ale ogólnie nudna do końca. A już ostatnia scena była melodramatyczna....co nie za punktowało w moim odczuciu.

ocenił(a) film na 6
gabi_2

Ja zmęczyłem ten film do końca w nadziei na jakiś rozwój wydarzeń, oryginalne czy spektakularne zakończenie, ale jak wiadomo nic takiego jednak nie miało miejsca. Gra Clooney'a była na przyzwoitym poziomie i chyba tylko dzięki tej aurze jak towarzyszyła jego bohaterowi udało mi się dotrwać do końca, jak również za sprawą pięknej Violante Placido. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones