PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522361}

Amerykanin

The American
5,8 23 059
ocen
5,8 10 1 23059
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin
powrót do forum filmu Amerykanin

Znam to z autopsji. Czlowiek ma do wyboru, moze byc pefrekcjonista lub nikim. Perfekcjonista nie
moze pozwolic sobie na skrupuly i zasmiecanie sumienia, dlatego tak malo wsrod nas wybitnych
osobowsci na ktorych warto sie wzorowac.

ocenił(a) film na 4
zarkadiusz7

Chyba coś zażyłeś pisząc te słowa. Osobowość płatnego mordercy? On mógłby być autorytetem? Zaśmiecanie sumienia?
A może było za ciepło tego dnia?

Krzypur

Szukanie analogii to chyba nie jest objaw braku logiki i czepiania sie tylko dlatego, ze czegos sie ne rozumie. :)

ocenił(a) film na 4
zarkadiusz7

Nie czepiam się, spróbowałem zrozumieć Twoje słowa - na trzeźwo się nie da, a po czymś tam poczułem się dziwnie. Napisz wprost, co znasz z autopsji i czym są dla Ciebie skrupuły.

Krzypur

Chdzi mi o bardzo prosta zasade perfekcjonizmu w wykonywanej profesji jaka by ona nie byla.

ocenił(a) film na 4
zarkadiusz7

Znaczy bierzesz pod uwagę np. bardzo fachową i perfekcyjną "pracę" w obozach koncentracyjnych, wszelkie morderstwa doskonałe (sic!) itp. No, nie wiem, czy o to Ci chodzi...

Krzypur

Skoro z tym sie to kojarzy. Kazdy ma wybor lecz musi tez wiedziec jakie sa konsekwencje Na tym polega dylemat moralny i to pokazane jest w filmie, proste i logiczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones