PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32142}

Andriej Rublow

Andrey Rublyov
8,0 8 673
oceny
8,0 10 1 8673
8,5 20
ocen krytyków
Andriej Rublow
powrót do forum filmu Andriej Rublow

Realizm

ocenił(a) film na 8

To co uderzyło mnie w ,,Rublowie" to skrajny realizm. Czasem zastanawiałem się czy nie zbyt skrajny. Nie wiem jakie Tarkowski wykorzystywał metody, ale zwierzęta jednak w tym filmie trochę wycierpiały jak sądzę. Ogólnie film oczywiście bardzo dobry.
ps. http://www.youtube.com/watch?v=ZVCo28AAHkU utwór Kaczmarskiego zainspirowany Andriejem Rublowem. polecam.

użytkownik usunięty
SeverussSnape

Wydaje mi się, że w jednej ze scen zabito konia.

Tak, zabito. Wzięli jednak tego konia z rzeźni i jak sam Tarkowski powiedział, gdyby oni go nie zabili, to tak czy siak zginąłby w najbliższym czasie.

ocenił(a) film na 7
kolor_ch

i jedna krowa się paliła. A film powstawał w takich pięknych czasach, gdy nie trzeba było pisać, że żadne zwierzę nie ucierpiało podczas kręcenia filmu.

ocenił(a) film na 9
kolor_ch

Co innego zabić natychmiast, a pozwolić na śmierć "w mękach". Zrzucenie konia z kilku metrów, żeby połamał nogi i po jakimś czasie wbicie dzidy... no i tak podpalona krowa... Masakra wielkiego humanisty...

mozgokop

Podpalona krowa to sztuczka. Nic się jej nie stało.

ocenił(a) film na 6
kolor_ch

No i super. A do filmów wojennych powinni brać ludzi chorych na raka itp., którym zostało już niewiele życia, żeby rozstrzelać ich przed kamerą. Przecież i tak umrą.

ocenił(a) film na 9
SeverussSnape

Ten utwór Kaczmarskiego to piękne streszczenie filmu - dziękuję za podesłanie linku !

SeverussSnape

Obejrzałem do momentu dobijania włócznią konia który spadł chwilę wcześniej ze schodów. Dalej odpuściłem. Dla mnie to zwykłe skur********o. Nic tego nie usprawiedliwia. Nic. Nawet jeśli koń miał nieoperacyjny nowotwór mózgu czy miał jak ktoś wspomniał i tak trafić do rzeźni. Tak, jem mięsko i nie zastanawiam się skąd ono się wzięło. Z szacunku dla dorobku powstrzymuję się od oceny.

seawater

Jestem na 60 minucie tego ,,arcydzieła,, i prawdę mówiąc nie pojmuję geniuszu.Dam sobie chyba spokój z tym ,,arcydziełem,,.Doczytałam że zostały tam zabite zwierzęta,dlatego z pełną stanowczością powtarzam.To ,,arcydzieło,, to zwykłe badziewie.Myślałam że będzie tu pokazane życie Rublowa,jego pisanie ikon,a nie łażenie i pierniczenie o niczym.Beznadziejny gniot.Zawiodłam się.

ocenił(a) film na 10
mala_ja_filmweb

Mała_Ja zamiast dostać film o malowaniu obrazków, dostała filozoficzny film o trudach jednostki. Naprawdę, reżyser mógłby się bardziej postarać, a może by został doceniony na stronie filmweb.pl. Tarkowski to beztalencie

RELAXfogman

Aż tak ostro to może nie,ale Andriej Rublow, to zdecydowanie nie jest to,co by mnie zachwycało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones