PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32142}

Andriej Rublow

Andrey Rublyov
8,0 8 671
ocen
8,0 10 1 8671
8,5 20
ocen krytyków
Andriej Rublow
powrót do forum filmu Andriej Rublow

Solidny film.

ocenił(a) film na 7

Ja odniosłam wrażenie, że historia Rublowa była tylko pretekstem do przedstawienia realiów ówczesnej Rusi. Postać Andrieja była łącznikiem spajającym wydarzenia przedstawiające aspekty średniowiecznej egzystencji, a te Tarkowski nakreślił po mistrzowsku.
Jednak w tym filmie zabrakło mi tego czegoś. Reżyser zbyt mało uwagi poświęcił głównej postaci. Poza tym wydawał mi się nad wyrost moralizatorski. Przez to momentami był pretensjonalny.
Muszę dodać, że ostatnie 10 minut działu Tarkowskiego była czymś fenomenalnym. Te ikony i muzyka... Genialne.

ocenił(a) film na 7
Silvuple

Podpisuję się pod tym, mimo iż to kolejny świetny obraz tym razem zabrakło "tego czegoś", lecz film nadal pozostaje wielkim dziełem, i nie kwestionował bym żadnego zdania, które twierdziło by, iż ten film jest arcydziełem. Dla mnie ma lepsze filmy, lecz to zależy od indywidualnych odczuć i bodźców widza, które jego filmy uważa za doskonalsze:)

PS> Może kogoś to zainteresuje. Na Filmwebie jest napisane, że trwa 2h 40 m. Ja tym czasem miałem przyjemność obejrzeć jakąś rozszerzoną wersje ok. 3 h i 30 min :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones