PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34774}

Animatrix

The Animatrix
7,5 26 387
ocen
7,5 10 1 26387
7,0 8
ocen krytyków
Animatrix
powrót do forum filmu Animatrix

Jak interpretujecie zakończenie ostatniej animacji tj. Zniewolony? Czy ona umarła na amen? Mam takie przypuszczenie, że on mógł przetransferował jej świadomość do swojego mechanicznego ciała. Uratował ją w jedyny możliwy sposób. Jej ciało już umierało, więc oddał jej swoje. Jak odebraliście to zakończenie?

the_men_from_okinawa

tez wlasnie sie nad tym zastanawialem

rotanimod

zastanowiło mnie to że ta maszyna w ostatniej scenie tej animacji siedzi dokładnie w tym samym miejscu, w którym główna bohaterka siedziała na samym początku.
co jeszcze nie oznacza automatycznie, że to jest ona w nowym ciele, ale wytłumaczenie tej sceny które mówi, że na przykład ta maszyna po prostu zaczęła robić to samo co ona robiła wcześniej wydaje mi się mniej prawdopodobne (czy samotna nawrócona maszyna w ogóle miałaby takie możliwości?).

the_men_from_okinawa

tego sie nigdy nie dowiemy :D tak samo jak czy neo przezyl

ocenił(a) film na 7
rotanimod

Oczywiście że nie przeżył, nie wiem skąd w ogóle ta wątpliwość.

luk11c4

A jednak

ocenił(a) film na 7
Damon_Lynx

Ta abominacja jest niekanoniczna, takie skoki na kasę się nie liczą ;)

luk11c4

No dobrze :P

ocenił(a) film na 8
the_men_from_okinawa

Po śmierci w prawdziwym świecie nie mogłaby żyć w wirtualnym, więc ta opcja odpada. Maszynie tak musiał spodobać się ten wygenerowany świat, że postanowiła do niego wrócić razem z dziewczyną. A jej lęk mógł wynikać z tego, że uświadomiła sobie że właśnie jej przyjaciele zostali zabici lub z tego, że została uwięziona w wirtualnej rzeczywistości razem z maszyną w momencie, kiedy nie ma kto jej stamtąd wyciągnąć.

Opcja transferu jej świadomości jest ciekawa, ale chyba w żadnym miejscu matrixa czy też animatrixa nie było powiedziane, że coś takiego jest możliwe.

Dxxx

A Smith w ciele Bane'a?

ocenił(a) film na 8
panstatystyka

Smith nie był człowiekiem więc transfer przebiegł w drugą stronę, co wydaje się łatwiejsze do osiągnięcia, tzn przetransferowanie programu komputerowego do ludzkiego mózgu, niż ludzkiego mózgu do programu komputerowego. Aczkolwiek jest to celna uwaga.

ocenił(a) film na 10
Dxxx

Jej lęk wynikł z tego, że ludzie wciąż bali się Maszyn i babeczka nie potrafiła zaufać Biegaczowi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
the_men_from_okinawa

Dla mnie koniec znaczy po prostu to ze:
Wszyscy umarli przez 'zielonego' bo był zmieszany (jak neo na początku) i się zawahał.
ale ich śmierć nie poszła na marne bo:
Teraz zielony jako 'wyzwolony' nowej generacji, jest teraz tym kto będzie wyzwalał nowe roboty. (co jest fajne) ->

-> Bo z tego punktu fabularnego można by dosłownie napisać kolejnego Matrixa
Bo mamy grupę zielonego jako "Trzecią stronę"


W sensie, mielibyśmy: Zion + grupa zielonego vs czerwone roboty

(btw: Moim zdaniem ona umarła bo była przerażona ze została znowu zniewolona przez maszynę i ze będzie trwać w "matrixie", bo ewidentnie zielony mógł ja uratować, ale ona się poddała *może nawet sam zielony dal jej 'odejść' widząc jej panikę*)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones