PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34774}

Animatrix

The Animatrix
7,5 26 387
ocen
7,5 10 1 26387
7,0 8
ocen krytyków
Animatrix
powrót do forum filmu Animatrix

wiadomo wszystkie sa dobre ale moje ulubione to jak ten uczen skoczyl z dachu i jak ten detektyw trinity szukal

statnik

Dla mnie również "Historia ucznia" oraz "Nawiedzony dom". Fajny jest też "Rekord świata".

wilczekstepowy

Rekord swiata? Zrozumialem przyczyne wybudzania i uwalniania się sportowca spod działania Matrix'a ale agenci próbują go zatrzymać poprzez "podstawienie się" na miejsca jego rywali biegnących w tych zawodach... WIEC JAK TO MOZLIWE?? przeciez agent ktory sie w kogos wciela przybiera swoja postac z wygladu (wyglad agenta) masz na to wytlumaczenie jakies?

rotanimod

jeszcze jedna kwestia. próbowali go złapać podczas tego sprintu (pewnie żeby zwolnić jego bieg) i nie dali rady.

taaa jasne... agenci którzy, przypomnę wiemy z filmu, potrafią być tak szybcy, że unikają wystrzelonych w ich kierunku kul.

ocenił(a) film na 8
the_men_from_okinawa

nie wiemy w, której wersji to było być moze wczesniej agenci mieli ograniczenia a ten człowiek był anomalia łamiącą ich możliwości

ocenił(a) film na 9
Raz3e

Są szybcy, ale, jak mówił Morfeusz w pierwszej części Matriksa, obowiązują ich te same reguły. Biegacz przekroczył maksymalną przewidzianą przez Architekta Matriksa prędkość i doprowadził do wysypania się jakiegoś komponentu utrzymującego go w iluzji. Analogicznie:

Przepełnienie bufora (ang. Buffer overflow) – błąd programistyczny polegający na zapisaniu do wyznaczonego obszaru pamięci (bufora) większej ilości danych, niż zarezerwował na ten cel programista. Taka sytuacja prowadzi do zamazania danych znajdujących się w pamięci bezpośrednio za buforem, a w rezultacie do błędnego działania programu. Gdy dane, które wpisywane są do bufora, podlegają kontroli osoby o potencjalnie wrogich intencjach, może dojść do nadpisania struktur kontrolnych programu w taki sposób, by zaczął on wykonywać operacje określone przez atakującego.

ocenił(a) film na 9
rotanimod

Nie wiem czemu, bo Matrixa nie widzialem kilka lat, ale epizod z biegaczem jakos mi sie w glowie uklada jako przedstawienie przebudzenia Morfeusza.
Moze bohater nie jest tu lysy ale i Morfeusz mial byc tym pierwszym (a moze nie? Juz nawet nie pamietam). Bylo takie ujecie (kadry) ktore byly (albo tylko tak mi sie wydaje) zywa kalka ze sceny na dachu wiezowca, w pierwszej czesci, kiedy Neo mial odbic Morfeusza.

MuchaDG

chyba cos Ci sie pomylolo

ocenił(a) film na 9
statnik

Zdecydowanie dwa - historia ucznia i Program (tam gdzie przeprowadzali test na w azjatyckiej scenerii)

ocenił(a) film na 9
zombiecamel

* test na kompetencję tej kobiety. Myślę jedno a piszę drugie... to chyba błąd matrixa :p

ocenił(a) film na 7
statnik

Nikt nie wymienił jeszcze sceny walki na miecze w 1 części (Final Flight of the Osiris) - była po prostu MEGA!
Poza tym podzielam opinie co do 4 (Kid's Story) - ciekawa animacja z takim przekazem jak w filmie oraz podobała mi się 5 część (Program) - pomysł o powrocie do Matrixa był prosty, ale cała realizacja i animacja świetna.

ocenił(a) film na 10
statnik

Mega pana normalny plac ,zamieniony przez specjalną brygadę remontowo budowlaną na parking płatny.

ocenił(a) film na 10
statnik

"Nawiedzony dom" i "Opowieść detektywa"... Ten klimat nori;D Miooodzio!

BISKUPMAT

ale zwróciła moją uwagę tam jedna nielogiczność (przynajmniej według mnie jest to nielogiczność)

nie rozumiem dlaczego zranienie podłączonego podczas kiedy jest on "przejmowany" przez agenta zatrzymuje ten proces (uniemożliwia)
śmierć. rozumiem. umiera mózg podłączonego. koniec.
bo to jak odłączyć fizycznie komputer od sieci, co powoduje brak możliwości zhakowania owego.

ale samo zranienie? (nawet poważne). nie trafia to do mnie.

statnik

1. Historia ucznia

2. Nawiedzony dom

3. Rekord

ocenił(a) film na 9
statnik

1 rekord
2 drugi exodus
3 nawiedzony dom

lokospoko

rekord? Zrozumialem przyczyne wybudzania i uwalniania się sportowca spod działania Matrix'a ale agenci próbują go zatrzymać poprzez "podstawienie się" na miejsca jego rywali biegnących w tych zawodach... WIEC JAK TO MOZLIWE?? przeciez agent ktory sie w kogos wciela przybiera swoja postac z wygladu (wyglad agenta) umiesz to wytlumaczyc?

statnik

Na pewno dwie części Drugiego Renesansu. Historia Ucznia też super klimat. Scena, w której jedzie do szkoły, a w tle "Who am I?". Miodzio. Z nawiedzonym domem też super pomysł. Dziwne tylko, że nie wykasowali pamięci dzieciom skoro i takm miejsce widziały i w nim były. No cóż, dzieciom nikt nie uwierzy. ;). Historia o detektywie w świetnej stylistyce. W ogóle cały Animatrix to super sprawa. Polecam każdemu jako dopełnienie pierwszego filmu.

ocenił(a) film na 1
statnik

Ostatni lot Ozyrysa. Pod względem wykonania najlepszy. Spójrz na twarz Thadeusa a spójrz na twarze osób z pozostałych filmów. Nie potrafię zrozumieć dlaczego dlaczego historii z "Nowego Renesansu" (obydwa filmy) nie została ukazana Neo przez Morfeusza w pierwszej części "The Matrix" (1999) wtedy kiedy po przebudzeniu Morfeusz pokazuje Neo w programie "Konstrukt", co się wydarzyło z prawdziwym światem.

ocenił(a) film na 8
statnik

Wszystkie są dobre ale jeśli miałbym wybierać najlepsze wg.mnie to byłyby to "Drugi Renesans" (obie części) za fantastyczne ukazanie przejścia od czasów powiedzmy obecnych do czasów Matrixa, "Opowieść detektywa" za stylizacje i wyrazistość postaci. Generalnie jest to świetne uzupełnienie trylogii matrixa i film nie jest nudny bo historyjki są krótkie i nawet jeśli komuś się jakaś nie spodoba to po chwili będzie miał nową. Good work!

ocenił(a) film na 9
statnik

Rekord świata, obie części ,Drugiego renesansu' a przede wszystkim ,zniewolony'

ocenił(a) film na 9
statnik

pstatnia ,Matriculated - gra na emocjach.

ocenił(a) film na 7
statnik

1. Program - piękna animacja, zaskakujący i ogólnie fajny.
2. Drugi Renesans - geneza tego świata i piękne animacje
3. Rekord i Historia dzieciaka - ciekawe spojrzenie na matriksa. Matriculated też miał ciekawe nowe spojrzenie na kwestie robotów, ale komputerowo wykreowany świat w większości odcinka i samo jego zakończenie sprawiły, że nie dostał się do trójki najlepszych.
Wyróżnienie dla Historii detektywa za fajny klimacik, ale oglądałem ją w zbyt złej jakości by się nią nacieszyć i zrozumieć oraz dla Nawiedzonego domu - piękna prosta kreska oraz lekki klimat, poza tym chyba jedyny odcinek bez przemocy i cierpienia.

ocenił(a) film na 6
doliwaq

A która najgorsza ? Ostatnia !

Osobiście pozostawiłbym tylko "drugie odrodzenie I i II". A nawet rozwinął ten wątek.
Reszta była mało treściwa. Uważam, że sztuką jest opowiedzieć dłuższa historię, która ma swój początek i koniec. Przynajmniej jakiś etap, który ma ręce i nogi.
Zaś wyrwane z kontekstu historie, migawki, są zbyt wygodne dla osób, które preferują formę. Ta forma pozornie jest czczona jako sztuka. Wychwalana pod niebiosa, pomimo iż nie zasługuje, ponieważ autor nie potrafi się skupić i jasno przekazać o co mu chodziło, zwalając to na widza tak by ten mógł zamienić garnek w koronę.

luke_skyfly

Zgadzam się, ostatnia to dno, zmniejszyłem ocenę przez te głupoty nawet, bo rozważałem 7-8, a wyszło 6. Co bym zostawił? Wszystkie wątki związane z trylogią.

ocenił(a) film na 6
statnik

A która najgorsza ? Ostatnia !

Osobiście pozostawiłbym tylko "drugie odrodzenie I i II". A nawet rozwinął ten wątek.
Reszta była mało treściwa. Uważam, że sztuką jest opowiedzieć dłuższa historię, która ma swój początek i koniec. Przynajmniej jakiś etap, który ma ręce i nogi.
Zaś wyrwane z kontekstu historie, migawki, są zbyt wygodne dla osób, które preferują formę. Ta forma pozornie jest czczona jako sztuka. Wychwalana pod niebiosa, pomimo iż nie zasługuje, ponieważ autor nie potrafi się skupić i jasno przekazać o co mu chodziło, zwalając to na widza tak by ten mógł zamienić garnek w koronę.

statnik

Drugi renesans- pierwsza i druga część- bo fajnie przedstawiał całą historię, która kryła się za matrixem. Dla mnie na pierwszym miejscu Historia Ucznia, potem Nawiedzony Dom i Opowieść Detektywa.

ocenił(a) film na 8
statnik

Ostatnia część. Coś wspaniałego. Jeśli ktoś kiedyś miał kontakt z psychodelikami / dysocjantami, to doceni tym bardziej. Genialny pomysł.

statnik

o co chodzilo z tym trinity?? tak byly jakies czasy lat 60-tych O.o

ocenił(a) film na 10
rotanimod

klimat noir :D

statnik

Kilka było naprawdę dobrych (oprócz pierwszych - tych reżyserowanych przez samych Wachowskich - te ssały), ale najbardziej przypadła mi do gustu animacja pod tytułem "Nawiedzony dom".

ocenił(a) film na 10
statnik

Nowy Renesans ( pokazanie jak ludzie z własnej głupoty i ignorancji rozpoczeli wojnę) i Zniewolony ( maszyna zaczyna swoją krucjatę)

statnik

Jak dla mnie, to drugi renesans (cz. 1 & cz. 2) są najlepszymi epizodami z całego cyklu. Rzucają dużo światła na to, jak doszło do wojny i tak dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones