PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794156}

Anioł Stróż

The Guardian Angel
5,4 717
ocen
5,4 10 1 717
Anioł Stróż
powrót do forum filmu Anioł Stróż

a gdzie nasz Pan Dr.Max Dabrowski nasz rodak :) którego brak w obsadzie???

Ricky79

Nic tylko załamać się i targnąć na własne życie!

ocenił(a) film na 6
Ricky79

Też mnie zainteresowała ta postać :) Pogrzebałem trochę w internecie na ile mi umiejętności językowe pozwały i wygląda na to, że w tym zakresie historia jest trochę naciągnięta. O doktorze Maxie Dabrowskim nic nie znalazłem. W sieci są materiały i artykuły które pojawiają się w czasie napisów końcowych ale po angielsku jest niewiele. Okazuje się, że w śledztwie Olsenowi pomagało dwóch lekarzy - psychiatra Max Schmidt i doktor Paul Reiter, co brzmi tak bardziej z niemiecka ;) Zastanawiałem się dlaczego tak postąpiono i jedna opcja jest taka ze lepiej pasował aktor, który jest zdaje się Chorwatem do roli Polaka niż Niemca a druga możliwość jest moim zdaniem taka, że w filmie pobocznie przewijał się temat stosunków Duńczyków i nazistów w czasie wojny. Wiadomo, że Niemcy mieli w tym czasie ciągoty w kierunku zjawisk nadprzyrodzonych, pseudonauki itp. Może po prostu twórcy filmu woleli, żeby postać lekarza w filmie nie była Niemcem. Może ktoś wynajdzie coś więcej to chętnie się dowiem. Pzdr.

ocenił(a) film na 5
kowalczukkamil

W filmie pada sformułowanie, że hipnoza/sugestia to wschodni wynalazek (nie pamiętam w jakim dokładnie zdaniu było to ujęte) :) Polska pasowała pod tym kątem bardziej do Niemiec :p

ocenił(a) film na 5
viper134

Filozofia wschodu* Nie wynalazek

ocenił(a) film na 9
kowalczukkamil

dzięki za informacje. bardzo ciekawa fabuła, dodatkowo oparta na faktach. Hipnozę Nielsena potwierdziło wielu lekarzy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones