PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=330332}

Anioły i demony

Angels & Demons
7,0 235 044
oceny
7,0 10 1 235044
5,4 23
oceny krytyków
Anioły i demony
powrót do forum filmu Anioły i demony

Parę pytań...

użytkownik usunięty

Jak dla mnie to film cienizna... ale może jak ktoś mnie oświeci, to zmienię zdanie :)

1. Tak właściwie, to jakie były motywy kamerlinga? O co mu chodziło?
2. Na jakiej podstawie Langdon odnajdywał Ścieżkę Oświecenia? Ja jakoś się nie dopatrzyłam w tym logiki :/
3. Skoro na tej ścieżce Iluminatów są kościoły/świątynie, to czemu ostatniego kardynała gościu wrzucił do fontanny?
4. Jaki był w końcu ten ostatni symbol Iluminatów? Jakie on miał znaczenie?
5. Czy książka warta przeczytania?

Z góry dzięki

Na te wszystkie pytania ja osobiście mogłabym odpowiedzieć ale w oparciu o książkę a nie film, dlatego odpowiem tylko na pyt. 5: warta ;) zreszta sporo wątków z książki zostało zmienionych co niekoniecznie wyszlo na dobre tej historii.

ocenił(a) film na 8

wszystkie odpowiedzi znajdziesz w książce, polecam ;)

ocenił(a) film na 5

1. Papieża zabił, bo dowiedział się, że ma dziecko i zaczął uważać go za zdrajce. A resztę wszystko wymyślił, żeby ludzie uwierzyli w chrześcijaństwo. W filmie jest to inaczej niż w książce, bo w książce wymyślał, że uratował świat poprzez cud i z pomocą Boga. W książce nie widzieli go spadającego na spadochronie i myśleli, że Bóg go uratował, a jeśli chodzi o bombę, to wiedział gdzie ona jest, ale udawał, że Bóg mu powiedział gdzie ona się znajduje. Był to w sumie dobry pomysł, bo poświęcił 4 kardynałów na wiarę ludzi w Boga, bo w książce było "widać" jak ludzie po tym zdarzeniu zaczęli oddawać hołd Bogowi. Jednak nie można odmówić tego, że ten Kamerling był świrem.
2. Jak na jakiej podstawie? Nie rozumiem tego pytania, ale jeśli przeczytasz książkę, to będziesz zapewne wiedział.
3. Był tam obok jakiś kościół, ale zapewne wrzucił go do fontanny, żeby miało to coś wspólnego z wodą.
4. Ostatni symbol? Diament iluminatów, czyli ich ogromny skarb.
5. Myślę, że tak. Jest całkiem niezła.

ocenił(a) film na 9
dominikk3

Papież miał dziecko? Ale chyba nie w filmie...? Książki nie czytałem to może o to ci chodzi?

ocenił(a) film na 7

Użytkownik usunięty ale może ktoś kiedyś przyjdzie poczytać ten wątek...
Żeby odnaleźć się w zagadkach i zrozumieć dokąd oni biegają trzeba dosyć dobrze znać sztukę i historię miasta. Fontanna została zaprojektowana przez Berniniego, renesansowego artystę który tworzył niemal wyłącznie na zlecenie papieża, jego sztuka była głównie sakralna. Ta fontanna, fontanna czterech rzek miała silne nawiązanie do motywów religijnych (ale jej symbolika to odrębny temat). Obok fontanny jest kościół (w Rzymie jest z 900 kościołów). Fontanna, ponieważ ostatnim żywiołem była woda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones