PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=330332}

Anioły i demony

Angels & Demons
7,0 235 154
oceny
7,0 10 1 235154
5,5 24
oceny krytyków
Anioły i demony
powrót do forum filmu Anioły i demony

Wybuch

ocenił(a) film na 8

Dlaczego wybuch który miał zniszczyć cały Watykan wybuchając w powietrzu nie zrobił praktycznie żadnych większych szkód? Helikopter na prawdę potrafi wzlecieć aż tak wysoko?

ocenił(a) film na 6
nowakt

Też się zastanawiałem... Pewnie trzeba zaczekac aż ktoś znający książkę jakoś sensownie to wyjaśni, bo wygląda na to, że ten film jest wyjątkowo głupi jako samodzielny twór.

nowakt

Masz odpowiedź - to był cud! ;)




ocenił(a) film na 8
kwadracik

No tak, cud. Bóg tak chciał i koniec... ;)

nowakt

Głupi śmiegłowiec Kania ma pułap 4000m, więc raczej wysoko ;)
Poza tym wybuch co prawda nie wysadził wszystkiego w powietrze, ale i tak miał siłę wystarczającą do wywołania sporego wstrząsu.

ocenił(a) film na 8
MR_ciachciach

To był wybuch antymaterii a nie tradycyjnej bomby atomowej. Sam taki wybuch jest zdarzeniem czysto teoretycznym a co za tym idzie jego skutki też są nie do przewidzenia. Więc czemu się czepiacie że TEORETYCZNE zdarzenie ma TEORETYCZNE skutki które nie zgadzają się z waszymi WIDZIMISIE. Może z braku materialnych obiektów na wysokości antymateria miała słabszy wybuch :)??

kiedy ludzie nauczą się cieszyć fikcją zamiast wybiórczo czepiać się scen które TEORETYCZNIE nie mają sensu :)

ocenił(a) film na 6
MR_ciachciach

Btw w atmosferze jest materia... To, że nie fruwają tam budynki nie znaczy, że jej nie ma.

ocenił(a) film na 6
Wojt4s

No chyba, że on tym helikopterem już osiągnął pułap próżni, to sry ;]

ocenił(a) film na 8
Wojt4s

:) nawet jeśli... to w filmie naukowcy opierali swoje wyliczenia że bomba zniszczy cały Watykan na podstawie teoretycznych rozważań. Przecież nawet w filmie nikt tego wcześniej nie testował więc tak naprawdę bomba mogła być dużo słabsza niż naukowcy sobie wyliczyli :)

Inna sprawa jak by użyli bomby atomowej :)

ocenił(a) film na 6
nowakt

No to moja teoria :)
Przy anihilacji materii i antymaterii cała masa zamieniana jest na energię zgodnie ze słynnym E=mc^2, czyli anihilacja 1 grama antymaterii wyzwoli energię 9*10^13 J, czyli wybuch o sile ok 20 kT (kiloton trotylu) - do tego wystarczy 1 gram materii (czyli powietrze też może być).
Bomba zrzucona na Hiroszimę miała ok 14.5 kT (największa bomba na świecie - 58000 kT)
Czy to dużo czy mało możecie odpowiedzieć sobie sami :) Jeśli wybuch nastąpiłby 4000 m nad ziemią zniszczeń ogromnych by nie było (brak tu też radioaktywności)

UWAGA - to tylko moja opinia, nie jestem w tej dziedzinie autorytetem :)

brut_all

W filmie było powiedziane, że wybuch odpowiada mocy 5kT - możliwe, że tak mała moc nie zniszczyłaby miasta w przypadku eksplozji kilka km nad ziemią.
Mnie zastanawia co innego - brak impulsu elektromagnetycznego, który niszczy infrastrukturę sieci energetycznej...

nowakt

Macie filmik pokazujący detonację bomby atomowej o sile 50 megaton.

http://www.youtube.com/watch?v=FfoQsZa8F1c

nowakt

Właściwie to narobił poważne szkody w Bazylice Św. Piotra. Dużo tynku na ziemi i potłuczonych figur. A czy ktoś zauważył, że podczas wybuchu, gdy w bazylice sypie się ze sklepień, to okna są jasne jak gdyby był dzień. Taki błędzik w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones