PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827355}

Annabelle wraca do domu

Annabelle Comes Home
5,5 30 660
ocen
5,5 10 1 30660
4,2 6
ocen krytyków
Annabelle wraca do domu
powrót do forum filmu Annabelle wraca do domu

Może coś mi umknęło podczas seansu, ale skoro Annabelle znajdowała się w domu Warrenów, to skąd ona wracała ?

Misiek_62

100 % :D

ocenił(a) film na 7
scricxovan

Na 100% to nie jest to wszystko chronologiczne, jeśli chodzi o Obecność a Annabelle. Tutaj ich córa jest młodsza a wiemy, że w Obecności była dużo starsza. Może to kiedyś jeszcze jakoś połączą, jak np. końcówkę Zakonnicy (egzorcyzm, który również był w tym filmie).

ocenił(a) film na 7
Tumberski

Zresztą to nie była scena z jedynki na początku tej części, że ona dopiero trafia do ich domu?
Jedynka nie była druga tak naprawdę? Więc to by się kleiło wtedy...

ocenił(a) film na 5
Tumberski

1. Pierwsza część całego uniwersum to Annabelle Creation, ktora jest prequelem Annabelle (a ta zaś prequelem dla The Conjouring).
1943 - wypadek samochodowy - 1952/1955 - sierociniec (Annabelle Creation)

2. Później mamy The Nun 1952 rok i po seansie warto obejrzeć scenę po napisach Annabelle Creation, ktora przedstawia wydarzenia z 1967 roku. Ostatnia scena The Nun przechodzi do roku 1971, kiedy dowiadujemy się, że opętany był francuzik (Ed i Lorraine egzorcyzmowali go, co bylo pokazane w The Conjouring).

3. Zachowując chronologiczność przenosimy się do Annabelle.

4. Dalej mamy Annabelle Comes Home, rok 1968/69 (przeskok o rok kiedy Annabelle zaczyna przyciągać zło kryjące się w innych artefaktach).

5. Mniej więcej w tym samym czasie 1968/71 dzieje się akcja The Conjouring. Mniej więcej ponieważ niektore sceny z końców innch filmów są właśnie w tym.

6. The Curse of La Llorona - ksiądz rozmawia z główną bohaterką prawie w tym samym czasie co jest walka z lalką.

7. Ostatni w kolejności to Conjouring 2

ocenił(a) film na 6
PatryczeeK

Zgadza się. Tylko chyba nie do końca załapałem, skąd w tytule Annabelle wraca do domu. Skąd ona wracała ?

ocenił(a) film na 5
Misiek_62

Warrenowie po egzorcyzmach z "Anabelle"zabrali lalkę do domu by zło zostało uwięzione. Chronologicznie części 1,2,3 są 2-1-3. Ogólnie to jest dobrze zrobione, ale tworcy się pogubili, bo skoro Conjouring jest po Anabelle Comes Home to skąd w piwnicy pozytywka. Jednak jak pisałem wcześniej oba filmy to prawie ta sama linia czasowa.

PatryczeeK

Pierwsze sceny "Annabelle wraca do domu" dzieją się przed "Obecnością", następnie mamy w filmie przeskok czasowy "rok później" i cała reszta filmu dzieje się już po akcji z Obecności. Dlatego pozytywka jak najbardziej mogła się tam znaleźć. Nikt się nie pogubił.

Misiek_62

Poprostu śmierdzi jakaś nasteona częścią w której się dowiemy skąd ona wraca

ocenił(a) film na 9
PatryczeeK

Mistrz

PatryczeeK

O co chodzi z The Curse of La Llorona ?

ocenił(a) film na 5
locarno

Kolejny spin-off z drobnymi nawiązaniami do Annabelle.

ocenił(a) film na 7
PatryczeeK

Tak to było:
LP wydarzenie rok akcji tytuł
1 śmierć Bee 1943 Annabelle: Narodziny zła
2 prawdopodobna akcja 1952 Zakonnica
3 w domu rodziny Mullins 1955 Annabelle: Narodziny zła
4 w domu rodziny Gordon 1967 Annabelle
5 w domu rodziny Higgins 1967 Annabelle
6 kupno lalki 1968 Annabelle
7 annabelle pielęgniarki 1968 Obecność
8 egzorcyzm Francuzika 1969 Obecność
9 w domu Warrenów 1969 Annabelle wraca do domu
10 w domu rodziny Perron 1971 Obecność
11 wątek z ojcem Perezem 1973 Topielisko. Klątwa La Llorony
12 w Amityville 1976 Obecność 2
13 w domu rodziny Hodgson 1977 Obecność 2

ocenił(a) film na 7
empire13

Wszystko się zgadza, tylko nie kojarzę rodziny Gordon'ów??

ocenił(a) film na 7
Perelka89

Rodzina Gordonów to Mia i John z Annabelle :)

ocenił(a) film na 7
empire13

A racja! Dzięki!

Misiek_62

Nie oglądałam, ale ten komentarz miażdży :-D

Misiek_62

Oryginalny tytuł miał brzmieć Annabelle 6 - terror laleczki powraca 2, ale nie trzymało się to kupy więc zmienili na Annabelle wraca do domu.

ocenił(a) film na 5
NieMamSwojegoZdania

Jakie 6? To jest Annabelle 3.

berni_

Jakby zliczyć wszystkie części tej szmiry której jednym z przewodnich elementów jest laleczka Anabelle to w sumie będzie faktycznie nie 6-sta a już 7-dma część chyba.

ocenił(a) film na 5
NieMamSwojegoZdania

Nie piszę o jakichś tam powiązaniach, bo jak ktoś się uprze, to i Rambo z Terminatorem powiąże ;) A nie w tym rzecz..
Ten film miał tytuł Annabelle 3, przekształcony później (szczególnie w państwach angielskojęzycznych) na Annabelle Comes Home. Cała europa jednak poza UK i Polską ma ten film pod tytułem Annabelle 3. I o to mi chodziło..

berni_

Między Rambo a Terminatorem nie znajdziesz takich powiązań jak między wszystkimi siedmioma częściami w których gra lalka Anabelle.

ocenił(a) film na 6
NieMamSwojegoZdania

sam jesteś szmira, nie podoba sie to po co oglądasz?

arieljarosz

Analogicznie - nie podoba się komentarz, po co odpisujesz?
Głupie pytanie.

ocenił(a) film na 6
NieMamSwojegoZdania

żeby wiedzieć czemu oglądasz coś co ci się nie podoba

arieljarosz

Odpowiedziałeś na swoje pytanie i dalej o tym nie wiesz...
Po to żeby wiedzieć czy mi się podoba.

Misiek_62

Oczywisty błąd tłumaczenia po prostu: to dziadostwo jedzie do domu, a nie do niego wraca.

ocenił(a) film na 7
Misiek_62

Tytuł oryginalny to "Annabelle Comes Home", co znaczy przyjeżdża / dociera do domu. Ktoś niefortunnie przetłumaczył.

Misiek_62

Ja bym to raczej rozpatrywała na zasadzie że znowu coś nabroi w domu Warrenów po przerwie:) no tłumaczenie tytułów czasem jest koszmarne ale i samo ich nadawanie :)

ocenił(a) film na 6
Misiek_62

Zapytaj polskich dystrybutorów, choć pewnie odpowiedzą, że wraca do domu z kina, bo znowu na wielkim ekranie występowała, czy coś w ten deseń. Oni z tymi polskimi tytułami to nieźli jajcarze są.

ZiD0

Niczym Bob Jajcarz :D

ocenił(a) film na 4
Misiek_62

może ona wraca do domu Ojca?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Misiek_62

szklana klatka byla jej domem, to musiala do niej wrocic po ucieczce xd

Misiek_62

Tak wgl to jak można się pozbyć zła wprowadzając je do domu? By potem mieć wąty ze ono jest w domu

maciekb80

No właśnie xD.

Misiek_62

Z Ciechocinka.

Misiek_62

Z kosza na śmieci

ocenił(a) film na 6
Misiek_62

Boże tyle głupich komentarzy -_____- Oglądają filmy ale nie wiedzą skąd wraca XD Odpowiedz: do domu Warrenów. Proszę. :) A co do filmu zostało mi do obejrzenia jeszcze narodziny zła i póki co jedna z najsłabszych części. Ale film oceniam na równo z Topielisko. Klątwa La Llorony. Tylko nie rozumiem że tak trudno powiedzieć, ej byłam w tym pokoju i otwarłam szklaną skrzynkę z lalką. Ja zamiast się bać. No dobra raz podskoczyłem. Zastanawiałem się no wykrztuś, to w końcu i zrobiła to na koniec filmu. Uwielbiam te horrory i te głupie zachowania bohaterów.

Misiek_62

A skąd Litwini wracali? ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones