PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=935}
7,7 63 691
ocen
7,7 10 1 63691
8,6 40
ocen krytyków
Annie Hall
powrót do forum filmu Annie Hall

Genialne!!!!!!!

ocenił(a) film na 10

Wspaniały film wszystko w nim uwielbiam tak jak w innych Allena tych o
kontaktach damsko-męskich ale ten jest naj..., intelektualne poglądy czasem szalone u Singera
one są mądre a zarazem śmieszne i paranoiczne:)
To jest plus dużego intelektu że nie można do żadnego stereotypu go przypisać on sam
zna wartość wszystkiego tutaj wręcz w sposób komiczny ukazane co dla niego
znaczą te wszystkie wartości głownie jako krytyka.

Napewno jest to jeden z najlepszych
filmów jakie widziałem za te jedyne w swoim rodzaju teksty [jest tak duża ilość
świetnych tekstów i scen że trzeba praktycznie by było cały scenariusz przepisać, moje ulubione to:
scena w kolejce w kinie, pierwszy dzień znajomości Alviego i Annie i wiele innych:)]
które mógł wymyślić ktoś
tylko taki jak Allen, za świetną, prawdziwą i tak naprawde przyjemną panorame Nowego Jorku oczywiście tą
ze świata mądrych.

Ten film to satyra na tematy damsko-męskie bo ukazywane są wszystkie aspekty
związków Singera a szczególnie w związku z Annie. To jest całość taka jaka spotyka zakochaną pare
od oczarowania, miłość po przestający działać związek (wybitnie to zresztą pokazane). Role Allena i Diane Keaton
zostają w pamięci u mnie jako takie które się wspomina bez przerwy.

A Los Angeles to już prywatne naśmiewania się Allena wiemy że nic po za Nowym Jorkiem dla niego niema.

10/10


ocenił(a) film na 10
hellhammer_mich

zgadzam sie.

ocenił(a) film na 9
Bobey

Również się zgadzam. Za to lubię Allena.

rainfleur

ja także się zgadzam.

użytkownik usunięty
hellhammer_mich

Tak, film jest szalenie inteligentny i ma wiele przekomicznych scen, z których scena w kolejce, w której Woody wyciąga McLuhana, jak królika z kapelusza, jest z pewnością jedną z najlepszych. Rozwaliła mnie doszczętnie. :D

użytkownik usunięty

Jak ktos szuka podobnego filmu o nowojorczykach, to polecam "Manhattan". Moze nie tak dobry i śmieszny jak "Annie Hall", ale tam temat NY wybija się na czoło. W wielu scenach, w których pokazywane sa losy bohaterów, występuje drugi plan, w którym rozgrywa się jakaś scenka obyczajowa rodem z codzienności nowojorczyka. Poza tym, jest to film przepięknie sfotografowany, jeden z najładniejszych, a może nawet najładniejszy film Woody'ego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones