PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=935}
7,7 63 643
oceny
7,7 10 1 63643
8,6 38
ocen krytyków
Annie Hall
powrót do forum filmu Annie Hall

I oglądam kolejny film Allena, po którym tylko umacniam swoje przekonanie, że jego dzieła są przegadane, "humor" jest tam wciskany na siłę, a wszystko sili się na intelektualizm, a wychodzi przeintelektualizowane gie.
Nie trafiają do mnie monologi bohatera, ujęcia kamer, czy fabuła- wszystko to po kolei sprawia, że coraz bardziej odczuwam ciężkość tego wszystkiego.
Gdzieś natknąłem się na ciekawą opinię, że Allen próbuje robić europejskie kino po amerykańsku. I dlatego nie wychodzi. Nie sądzę, aby to była prawda, ale coś w tym jest. Nie wychodzi mu.

Jak dla mnie, filmy Allena są jak "Nowe szaty króla"... Nikt tak naprawdę nie wie o co chodzi, więc na wszelki wypadek cmoka i klaszcze.
Skąd tak wysoka ocena?

Co gorsza, rozumiem historię, fabułe, wątki, ale sposób podania tego wszystkiego mnie odrzuca. Sam Allen w swoich filmach też.
Dawno, dawno nie widziałem takiej kupy. Gorsze nawet niż jakiekolwiek Troma movies.

ocenił(a) film na 1
kuapouchy

Popieram tę opinię czterema łapkami ! Dla mnie to dno z dziurą i cztery metry mułu. Egocentryk chwiejny emocjonalnie plecie pseudointelektualne androny a pozujący na intelektualistów pieją z zachwytu.

ocenił(a) film na 8
Ewako

cóż, wracamy do czasów analfabetyzmu, więc kilka dłuższych dialogów w filmie, to dla mniej błyskotliwej części widzów silenie się na intelektualizm. podczas gdy prawda jest taka, że to prosty, pozbawiony jakichkolwiek pseudointelektualnych wywodów, ale za to bardzo zabawny film. no ale dla wielbicielki 3-cio ligowych melodramatów i komedyjek romantycznych z aktorzynami z dupy może to być faktycznie zbyt trudne do pojęcia.

ocenił(a) film na 10
Ewako

No ten film jest właśnie o chwiejnym emocjonalnie egocentryku plecącym pseudointelektualne androny, gdzie problem?

ocenił(a) film na 5
kuapouchy

Zgadzam się, oglądając ten film ma się wrażenie że jest on tylko tłem do jego pseudointelektualnych wywodów które nawet nie są śmieszne.

ocenił(a) film na 8
p98

Gdzie tu masz pseudointelektualne wywody, deklu? Przecież to dość prosty film.

ocenił(a) film na 5
yossarian84

Co to jest dekiel?

ocenił(a) film na 8
p98

To ten, który myśli, że filmy Allena są przeintelektualizowane.

ocenił(a) film na 5
yossarian84

O a to ciekawe, w takim razie nie będę z tobą dyskutował bo czuję się obrażony z tego tytułu.

ocenił(a) film na 10
yossarian84

Ale ten film jest przeintelektualizowany, tylko że świadomie. Woody Allen zdaje sobie sprawę z tego, jak komicznie brzmi jakieś wplatanie nawiązań do Freuda czy Kafki gdzie się da, i jest to jeden z kompleksów Alvy'ego, z którym się zmaga co najlepiej pokazuje scena dialogu w myślach między Annie a Alvym.

p98

To taka okrągła przykrywka do kanału, żeby jej chuligani nie wrzucili do środka.

ocenił(a) film na 5
czoper62

Dzięki! w końcu po 4 latach ktoś odpowiedział na to pytanie

ocenił(a) film na 5
kuapouchy

Brawo! Przesuper opinia! Wreszcie ktoś odważył się napisać to o tym całym wielce Woodym - człowiek intelektualna porażka!!!

ocenił(a) film na 7
kuapouchy

Pamiętaj,że był to rok 77. To ważne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones