PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=935}
7,7 63 688
ocen
7,7 10 1 63688
8,6 40
ocen krytyków
Annie Hall
powrót do forum filmu Annie Hall

Kiedy opisuje się film, niedopuszczalnym jest pisanie "najlepszy film allena". Najlepszy czy nie- to oceni widz, pisząc recenzję autor musi się powstrzymać od swoich prywatnych ocen, ewentualnie może zaznaczyć, że jest to jego własna, subiektywna opinia (np. pisząc: moim zdaniem jest to najlepszy film woody'ego allena), ale też nie w pierwszym zdaniu, ale raczej w części podsumowującej. Tyle.

ocenił(a) film na 8
bruno_braun

masz rację
od razu po przeczytaniu tego opisu, pierwsze zdanie zwróciło moje zdanie
nie można tak pisać
równie dobrze dla mnie inny film Allena może być najlepszy, dla kogoś innego jeszcze inny
i tak np. jedna osoba trafi na 3 strony z 3 filmami Allena i co się okaże ?
że Allen zrobił 3 najlepsze filmy ?
hahaha

ocenił(a) film na 10
immanuel

Tu jest racja "Annie Hall" to najwyższa półka, ale zawsze do przeskoczenia. A wystarczyłoby to zmienić na "jeden z najlepszych filmów Woody'ego Allena". I jeszcze jedno zdarza się pisać najlepszy film tego a tego reżysera, ale nietaktem jest tak walić za jego życia, tak można napisać z pewnego kilkuletniego dystansu po spojerzeniu na jego dorobek. Chociaż może Woody'ego to nie dotyczy bo sam mówi, że nie zamierza być nieśmiertelny przez swoje dzieła - zamierza zostać nieśmertelnym po prostu nie umierając :]

ocenił(a) film na 10
Picu

Wiecie, dla recenzenta tak jest i tyle.
Możecie się z tym zgadzać, możecie nie - ale nie przesadzajcie z poprawnością polityczną.
Recenzując właśnie to się robi - ocenia. I sugeruje, czy warto, czy nie; co dobre, co złe.
Co najlepsze.
A wytykać nietakt? Czy "niedopuszczelność"?
Dajcie spokój.

ocenił(a) film na 8
marlon

Otóz to! Recenzja umożliwia umieszczenie osobistych, subiektywnych uwag. Co innego, gdyby byl to opis.

ocenił(a) film na 8
hauser

No tak...chyba sie pospieszyłem, bo okazuje sie, ze opinia ta umieszczona była w opisie, nie w recenzji... Wycofuję sie rakiem , po angielsku.

ocenił(a) film na 9
bruno_braun

recenzja to z zalozenia jest wyrazenie subiektywnej opinii (swoja droga jest cos takiego jak obiektywna opinia), wiec nie widze nic oburzajacego (sic!) w tym, ze ktos napisal, ze to najlepszy czy tam najgorszy film, nie ma sie co frustrowac

ocenił(a) film na 10
stan_acm

Możecie tego nie widzieć, ale tu chodzi o opis czyli streszczenie a nie recenzje w której można strzelać opiniamii. A dlaczego tak już sądze ?
Bo nie jestem w stanie zliczyć ile to już razy w proponowanym przeze mnie opisie weryfikator dopatrzył się jakiejś samodzielnej opinii i trzeba było dopiero z nim pogadać żeby nie kierował się tak bardzo zasadą "kierujmy się regulaminem, nie rozumem" i dopiero potem przechodziło. Widocznie Marlon jest bardziej liberalny (stary sprawdzej więcej opisów!!! będzie łatwiej.)

Rozmowa miała luźną formę, dopóki nie zaczęliście atakować obroną. Ja nie płonę świętym gniewem i nie wieszam opisującego na najdłuższej gałęzi niedopuszczalności. Tylko zażartowałem, że bym po prostu tak nie napisał komuś kto jeszcze żyje.

Mi zdaża się nader często pierd***** nietakt i wcale się z tego powodu nie frustruje.
Dajcie spokój.

ocenił(a) film na 10
Picu

Ktoś "zaatakował obroną"?
Gdzie, bo nie widzę?
Ale dajemy spokój.
Polecam napisanie swojej recenzji, ciekawszej, lepszej!

ocenił(a) film na 10
marlon

Ale mi chodzi o "OPIS" w dziale "O FILMIE" !!!
Zaczyna mi się podobać zresztą bo "Annie Hall" to też najlepszy film Allena dla mnie :D
Recenzja jest spoko fajna lepszej bym nie napisał.
Już jest spokój.
Mam to w dupie.
A moje miasto to Białystok.

ocenił(a) film na 10
Picu

AAAAAA:)
Nareszcie doszliśmy do porozumienia.
Uff.
No to już zgłosiłem, zaraz Shemek usunie.
Kiedyś, w dawnych czasach FW był innym portalem, niż jest dzisiaj - i ten opis jest chyba pozostałością tamtych czasów. Zdarzają się jeszcze takie kwiatki, ale są stopniowo eliminowane. Nb. nie ma autora tego opisu - oto dowód.
No, to już na spokojnie pozdrawiam,
Krzysztof K.

ocenił(a) film na 10
marlon

Przeznaczenie... ;)

Spoko chociaż znowu nie jestem pewny czy o usunięcie mi chodziło :D Raczej o sprawe bardziej liberalnego przyjmowania opisów. (ten jest niewłaściwy ale wystarczy go zmienić).

Jako, że było nieporozumienie podam przykłady rzeczy z którymi miałem problem z weryfikacją chociaż są niewinne, nie mijające się z prawdą, udokumentowane i zawsze po zgonie serii czy reżysera :D
http://www.filmweb.pl/Seventh+Victim++The+(1943)+opisy,FilmDescriptions,id=19957 1
http://www.filmweb.pl/Dziura+%281960%29,opisy,FilmDescriptions,id=92977
prosze mi ich nie usuwać tylko bo przeszły wiele [tłumaczeń mego toku rozumowania] i za zgodą obu stron.
Pozdrawiam jedyny z peronu we Włoszczowej.

bruno_braun

Trochę nie chce mi się wierzyć, iż Recenzent widział wszystkie filmy Mistrza...

ocenił(a) film na 10
Bialym007

Ja co prawda recenzentem nie jestem, ale widziałem wszystkie.
Więc może on też - jest trochę ode mnie starszy, a w dobie emule'a nie jest to trudne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones