PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257691}
7,0 10 1 164228
7,0 31
ocen krytyków
Ant Man
Im dalej w las, tym więcej drzew. Im głębiej studio Marvela zabiera nas do swojego uniwersum, tym... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

W czasie, gdy Avengers mają na głowie latające miasta i kosmiczne kamienie, Scott Lang trudni się złodziejskim fachem i próbuje stać się bohaterem dla swojej córki. Tytułowy heros to bardzo przyziemny protagonista, najlepiej napisana postać i jeden z największych atutów filmu. więcej
"Ant-Man" to powiew świeżości ze wszystkim co najlepsze w filmach superbohaterskich. więcej
- Nie chcę już nigdzie się włamywać i niczego kraść. Co chcesz, żebym dla Ciebie zrobił? - Chcę, żebyś się gdzieś włamał i ukradł trochę sprzętu. Ten dialog jest dobrą zapowiedzią tego, co zobaczymy na ekranie. Na szczęście zobaczymy też sporo więcej. więcej
Produkcja opowiadająca o "Człowieku-mrówce" jest bodajże najśmieszniejszym obrazem studia, tym niemniej nie wszystkie gagi występujące w trakcie seansu są świeże (...). Scen ukazujących zminiaturyzowanego Langa jest całe zatrzęsienie, w dodatku ich wizualne wykonanie to najwyższa, marvelowska półka (...). Największą siłą "Ant-Mana" jest oparcie historii o niezbyt atrakcyjnym bohaterze na dobrze wylanych, komediowych fundamentach (...). Warto dać recenzowanemu filmowi szansę, nawet w obliczu ewentualnych uprzedzeń wynikających z kontrowersyjnego charakteru postaci. Marvel może odnotować kolejny hit na koncie. więcej
"Ant-Man" to ostatni film Marvela w drugiej fazie ich filmowego uniwersum. A co powstało w poprzedniej fazie? Całkiem fajny "Thor: Mroczny Świat", fajny "Iron Man 3", całkiem bardzo fajni "Strażnicy... więcej
Filmem "Ant-Man" Marvel zamyka drugą fazę swojego kinowego uniwersum, które zdążyło nie tyle namieszać w świecie kina, co zmienić jego percepcję. Najnowsze dziecko dyrektora Marvel Studios, Kevina Feige'a, można porównać do dodatku, jaki można znaleźć na płycie blu-ray do "Avengers: Czas Ultrona", który łączy niektóre wątki z masywnym uniwersum i, co oczywiste, zapowiada zabawę na przyszłość. Jednakże, "Ant-Man" w swej filigranowości odstępuje od typowego marvelowskiego stylu opowieści akcją i skupia się na bardziej podstawowych aspektach, dzięki czemu wiemy, że cała historia nie jest jakąś kontynuacją, a zaledwie początkiem czegoś małego w wielkim świecie. więcej
To niezwykły jak na tego typu produkcje urok czyni najnowsze dziecko Marvel Studios jednym z jego najciekawszych obrazów. O jego sile nie stanowi przesyt CGI, spektakularne sekwencje walk czy liczne nawiązania do innych filmów Marvela. To właśnie urok opowieści o rodzinnej miłości stanowi podwaliny całej produkcji. A jak wiemy, w ekranizacjach komiksów, nie często się to zdarza. więcej